Działo się. 98. Urodziny Czerska (FOTO)

Dodane przez Brajan Kobus - pon., 08/07/2024 - 14:40

Kategoria

W sobotę, 6 lipca, odbyły się 98. Urodziny Czerska. Tego dnia, na terenie całego miasta,  zorganizowano wiele ciekawych wydarzeń. Rozpoczęto Czerskim Jarmarkiem Urodzinowym na placu Ostrowskiego, gdzie mogliśmy spróbować pysznej borowiackiej kuchni w wykonaniu lokalnych kół gospodyń wiejskich. Nie zabrakło stoisk z rękodziełem. Nadleśnictwo Czersk wystawiło swój namiot edukacyjny, gdzie młodsi i starsi mogli sprawdzić swoją wiedze m.in. o florze i faunie leśnej. Bliżej fontanny czekały na dzieci maskotki oraz animacje i gry wielkoformatowe. Ogromne bańki mydlane sprawiały maluchom wiele radości. 

p
Na sali na dworcu odbywały się warsztaty malarskie pod okiem Dariusza Bożyka, lokalnego artysty malarza z Gutowca. Była to również świetna okazja do obejrzenia wystawy poplenerowej III Czerskich Impresji Malarskich. Z kolei w Domy Kultury w Czersku trwała wystawa obrazów Heleny Mollin. 

p
Rozegrano turniej siatkówki plażowej w ramach Grand Prix w Siatkówce Plażowej o Puchar Burmistrza Czerska. W Parku Borowiackim stawiło się 12 duetów gotowych do rywalizacji. Kolejny turniej odbędzie się 21 lipca w Ostrowitem – serdecznie zapraszamy. 
Wyniki: 
1.Sebastian Leszczyński i Igor Majer,
2. Adam Lissewski i Paweł Wieczorek,
3. Dawid Helta i Jakub Poturalski.

p
Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się na placu im. hm. Józefa Piekarka. Bogumiła Milewska przeprowadziła dyktando o Złote Pióro Burmistrza. W międzyczasie mogliśmy oglądać jak powstaje trzy metrowy tort urodzinowy, który składali na żywo pracownicy cukierni „Landus”. Na scenie burmistrz Daniel Szpręga wręczył ks. proboszczowi Zbigniewowi Straszewskiemu medal „Zasłużony dla Czerska”, który przyznali członkowie kapituły na wniosek Rycerzy Kolumba. W podziękowaniu proboszcz czerskiej parafii przekazał na ręce włodarza zapis nutowy Hejnału Czerska. Hejnał będzie odgrywany każdego dnia o godz. 12:00 z wieży zegarowej czerskiego kościoła. 

p
Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy ogród Gminy Czersk – edycja 2024”, gdzie wręczono nagrody właścicielom najładniejszych ogrodów oraz przyznano kilka wyróżnień. Bogumiła Milewska podsumowała również wyniki dyktanda. Złote Pióro Burmistrza otrzymała Ewelina Czechowska. Wyniki konkursów znajdziecie poniżej. 
Dyktando wyniki:
1.    Ewelina Czechowska,
2.    Michał Piepiorka, 
3.    Monika Cherek. 
4.    Daria Brzezińska,
5.    Barbara Brzezinska, 
6.    Milena Stopa,
7.    Kinga Sperlich.

p
Ogrody wyniki:
1.    Grzegorz Leliwa Pruszak z Gutowca,
2.    Elżbieta Lipińska-Sprengel ze Złotowa,
3.    Lucyna i Michał Drewczynscy z Zapędowa.
Wyróżnienia:
Jolanta Borkowska,
Teresa Czapiewska,
Szymon Nowakowski.

p
Nadszedł czas na występy wokalne i artystyczne. Na scenie zaprezentowali się podopieczni Gminnego Centrum Kultury, a zaraz po nich wystąpił Patryk Szynwelski. Pod wieczór odbył się koncert byłego członka kultowego zespołu Bad Boys Blue – Rui Carlosa Ferreira. Prawdziwy ogień rozpalił duet DJ-ów Kalwi&Remi, którzy zza konsoli rozkręcili najlepszą imprezę w mieście. 98. Urodziny Czerska na długo zapadną w pamięci jego mieszkańców oraz obecnych gości. 

p
p

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: