Wycieczka rowerowa do Nadleśnictwa Rytel

Dodane przez Brajan Kobus - wt., 28/05/2024 - 11:58

Kategoria

W miniony piątek 24 maja obyła się rowerowa wycieczka do siedziby Nadleśnictwa Rytel zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną oraz Dom Kultury w Rytlu. 

Celem naszej wyprawy były warsztaty przeprowadzone przez Panią Ewelinę Szpak - Specjalistkę Służby Leśnej ds. edukacji, turystyki i BHP - dotyczące książki ‘’Sekretne życie drzew’’ oraz możliwość wykonania obrazów z darów lasu.
Wycieczka wyruszyła spod Domu Kultury w Rytlu. Dzieci podczas jazdy miały okazję podążać częścią ścieżki turystyczno-edukacyjnej „W ślad za huraganem’’. Pierwszym przystankiem było Miejsce Pamięci Nawałnicy, następnie zatrzymaliśmy się koło lasu pamięci Jana Pawła II oraz podziwialiśmy widoki na punkcie widokowym, gdzie można zobaczyć jeden z meandrów Brdy.
Naszym ostatnim punktem była siedziba Nadleśnictwa Rytel. Dzieci za pomocą małych szyszek modrzewiowych i sosnowych, kawałków drewna brzozowego oraz rafii z drzew wykonały piękne dzieła przypominające obraz lasu oczami dziecka. 
Działania prowadzone były w ramach projektu Biblioteki Pełne Dobrej Energii Fundacji PVE Dobra Energia.
Uczestnikom wycieczki serdecznie dziękujemy za udział i zachęcamy do kolejnych działań związanych z ekologią. Wspólnie zadbajmy o nasze zielone dobro. 
 

Strony w dziale:

Inwestycje zrealizowane w latach 2019-2024

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: