Słoneczna majówka w Czersku

Dodane przez Brajan Kobus - ndz., 19/05/2024 - 13:15

Kategoria

Tegoroczna dwudniowa majówka odbywała się na stadionie miejskim oraz w parku Borowiackim w Czersku. Organizatorzy zapewnili wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Nie zabrakło tradycyjnego rzutu laczkiem. Pod wieczór przy muszli koncertowej odbyły się emocjonujące koncerty. Gwiazdą wieczoru był Edzio Rap. 

Majówka w Czersku to impreza dwudniowa. W sobotę (18.05) na Stadionie Miejskim w Czersku organizatorzy zapewnili animacje dla dzieci, które mogły wziąć udział w rzucie laczkiem w kategorii dzieci. Pełnoletnie osoby mogły oddać krew w krwiobusie. Odbyły się finały Turnieju Drużyn Rekreacyjnych o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czersku. Nie zabrakło również pokazowego meczu pomiędzy Księżmi, a Strażą Miejską w Chojnicach. Duchowni pokonali swoich przeciwników 4:2. W tym roku złotym laczkiem rzucali, m.in.: burmistrz Czerska Daniel Szpręga, sołtys Sołectwa Łubna Piotr Witkowski, prezes ZUK Krystian Łangowski, dyrektor ZOF Jolanta Becker. Odbyły się również Mistrzostwa Świata w Rzucie Laczkiem w kategorii mężczyzn oraz kobiet. 

Wyniki
kategoria kobiet
1. Ewa Nieżurawska – 15,30 m,
2. Kinga Grada – 11,80 m,
3. Małgorzata Kropidłowska – 11,70 m. 
kategoria mężczyźni
1. Matusz Narloch – 25,30 m,
2. Paweł Lewiński – 23,30 m,
3. Bartosz Janiszewski – 21,70 m. 

Druga część majówki odbywała się w parku Borowiackim przy muszli koncertowej. Artystyczną część imprezy otworzył Daniel Szpręga, który pokroił inauguracyjny metrowy tort. Mogliśmy obejrzeć występy grup baletowych i pokazy taneczne Mażoretek oraz Mask. Na scenie wystąpili również seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy zaśpiewali kilka piosenek. Dla licznej publiczności wystąpili również podopieczni Gminnego Centrum Kultury w Czersku. Pod wieczór na scenie zaprezentowała się Magdalena Drejki. Gwiazdą wieczoru był Edzio Rap. 
W niedzielę (19.05) trwa majówka z Borowiakiem. Nie zabrakło dmuchanych zamków, waty cukrowej czy popcornu dla dzieci. Tego dnia odbywają się również mecze juniorów MLKS Borowiak Czersk. 
 

Strony w dziale:

Inwestycje zrealizowane w latach 2019-2024

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: