Kluby seniora, reorganizacja CUS oraz bicie nowego rekordu

Dodane przez Brajan Kobus - czw., 25/05/2023 - 09:15

Kategoria

Na wtorkowej konferencji Burmistrza Czerska, Anna Bielawska-Jutrzenka – dyrektor CUS, podsumowała działalność nowo utworzonych Klubów Seniora w świetlicach wiejskich, wspomniała o reorganizacji w strukturach Centrum Usług Społecznych w Czersku oraz przedstawiła ciekawy pomysł na kolejne bicie Rekordu Guinnessa.

Gmina Czersk uzyskała w zeszłym roku dofinansowanie na świadczenie usług społecznych. W ramach tych środków utworzono cztery Kluby Seniora w świetlicach wiejskich (Będźmierowice, Klaskawa, Łąg-Kolonia i Gutowiec). – Nowe kluby seniora cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony naszych mieszkańców. Seniorzy mogą wziąć udział w różnorodnych zajęciach czy spotkaniach integracyjnych – mówiła dyrektor CUS. 

Innym tematem, który został poruszony jest reorganizacja w strukturach CUS. Od 1 czerwca w obiekcie przy ul. Przytorowej 22 pozostanie główny punkt obsługi interesantów. Kadry, księgowość, dział realizacji usług społecznych (m.in. usługa door-to-door) czy dyrekcja zostaną przeniesione na ul. Dworcową 31, w miejsce byłej siedziby AZK. 

Anna Bielawska-Jutrzenka wspomniała również o tegorocznej inicjatywie bicia kolejnego Rekordu Guinnessa. – W tym roku, 20 czerwca, planujemy zainicjować bicie nowego rekordu. Podobnie jak w zeszłym roku będzie to taniec w laczkach, a dokładnie chodzi o „kaczuchy”. Taniec w laczkach jest wyrazem naszego wsparcia dla Spółdzielni Inwalidów „Równość”, która od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi. Niedługo ruszy przedsprzedaż, a na specjalne hasło będzie można zakupić obuwie w niższej cenie. Więcej informacji pojawi się wkrótce w naszych social mediach, także zachęcam do ich śledzenia – mówiła dyrektor. 
 

Strony w dziale:

czbo 2024 logo

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: