Pomorski Dzień Sołtysa w Czersku

Dodane przez Michał Rytlewski - sob., 18/03/2023 - 18:43

Kategoria

Prawie 300 sołtysów, samorządowców i zaproszonych gości przyjechało w sobotę do Czerska. Na hali sportowej odbył się Pomorski Dzień Sołtysa.
Święto, które organizuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, odbywa się cyklicznie w różnych miejscach w naszym województwie. W tym roku miało miejsce w Czersku. Współorganizatorami obchodów są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Patronat nad wydarzeniem objęli posłowie Piotr Müller, Aleksander Mrówczyński i Kazimierz Smoliński oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. 
Gości przywitał zastępca dyrektora KRUS w Gdańsku Sebastian Dadaczyński. Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski przedstawił prezentację o gminie Czersk, a zebrani goście zabrali głos. Przed publicznością zaprezentowały się Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Czerska oraz śpiewająca piosenki po kaszubsku młodzież prowadzona przez Aleksandrę Dzięcielską-Jasnoch.
Podczas uroczystości odbyło się też uroczyste podpisanie umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Czersk pozyskała 1,7 mln zł dofinansowania na budowę ulicy Czerwonych Maków na osiedlu Tucholskim w Czersku, przebudowę ulic Polnej i Ks. Worzałły w Łęgu oraz rozbudowę nawierzchni na ul. 22-lutego w Rytlu. Umowę podpisali wojewoda pomorski Dariusz Drelich i burmistrz Przemysław Biesek-Talewski w asyście przewodniczącego osiedla i sołtysów, gospodarzy jednostek, na terenie których drogi będą modernizowane.  
 

Strony w dziale:

Pomoc Ukrainie

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: