Związek gmin „W Sercu Borów Tucholskich” rozpoczął swoją działalność

Dodane przez Michał Rytlewski - śr., 15/03/2023 - 14:46

Kategoria

W środę rozpoczęło się formalne funkcjonowanie związku gmin, który łączy samorządy gmin Czersk, Śliwice, Czarna Woda i Osieczna. Pierwsze spotkanie przedstawicieli jednostek upłynęło na wyborach władz i sprawach organizacyjnych.
Przewodniczącym związku został burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski, jego zastępcą burmistrz Czarnej Wody Arkadiusz Gliniecki. W zarządzie są także wójt gminy Śliwice Daniel Kożuch i wójt gminy Osieczna Stanisław Stosik. Na przewodniczącego zgromadzenia wybrano Krzysztofa Przytarskiego, reprezentanta gminy Czersk. Jego zastępcą została Katarzyna Daszkiewicz, wicewójt gminy Śliwice. W składzie komisji rewizyjnej znaleźli się Sebastian Schmidt reprezentujący Czarną Wodę i Marek Graban z Osiecznej. Główną księgową związku została Ewa Kitowska z Urzędu Miejskiego w Czersku. 
Związek gmin „W Sercu Borów Tucholskich” ma na celu wspólną realizację wielu przedsięwzięć oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych na ich realizację. Między innymi na drogi, sieci wod.-kan. czy ścieżki rowerowe. I to właśnie trasy dla rowerzystów są najbardziej zaawansowanym projektem, którym zajmie się związek gmin. Na pierwszym posiedzeniu zarys koncepcji utworzenia sieci ścieżek rowerowych prezentowali projektanci Leszek i Szymon Zabroccy.
 

Strony w dziale:

Pomoc Ukrainie

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: