Szkoła Podstawowa w Łęgu otrzymała certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie"

Dodane przez Brajan Kobus - śr., 25/01/2023 - 12:00

Kategoria

W środę, 18 stycznia 2023 roku, w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyła się uroczysta gala, podczas której wiceminister Marzena Machałek wręczyła Krajowe Certyfikaty Przedszkole Promujące Zdrowie i Szkoła Promująca Zdrowie. Wśród 14 przedszkoli i 33 szkół które otrzymały certyfikaty, znalazła się również Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łęgu.

Certyfikat odebrała Pani Lucyna Sikorska, szkolny koordynator projektu i wicedyrektor Zespołu Szkół w Łęgu. 
Wręczone certyfikaty zostały przyznane w 2022 r. przez Ministra Edukacji i Nauki na podstawie rekomendacji Centralnej Kapituły działającej przy Ośrodku Rozwoju Edukacji. Wiceminister Marzena Machałek wskazała, jak bardzo istotne jest kształtowanie od najmłodszych lat postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i budowanie prawidłowych relacji społecznych. Szczególnie dzisiaj, po okresie pandemii, ważne jest kompleksowe podejście do zdrowia, jako nadrzędnej wartości rzutującej na jakość życia każdego dziecka. W uroczystości w imieniu Pomorskiego Kuratora Oświaty wzięła udział Pani Teresa Burczyk starszy wizytator KO, pełniąca funkcję wojewódzkiego koordynatora do spraw przedszkoli i szkół promujących zdrowie, której jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za pomoc i cenne wskazówki. 

Otrzymany Certyfikat jest zwieńczeniem długofalowych działań, na które złożyła się praca koordynatorów oraz całej społeczności szkolnej. Jako szkoła promująca zdrowie od wielu lat staramy się kształtować u naszych podopiecznych poczucie odpowiedzialności i troski o własne zdrowie. Staramy się tworzyć w szkole przyjazny klimat tak, aby wszyscy czuli się u nas bezpiecznie, aby nikt nie pozostawał anonimowy, a tym samym mógł liczyć na pomoc i wsparcie.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/gala-wreczenia-krajowych-certyfikatow-przedszkole-i-szkola-promujace-zdrowie

Mat. SP w Łęgu

p

Strony w dziale:

Pomoc Ukrainie

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: