Zimowisko w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku

Dodane przez Brajan Kobus - śr., 25/01/2023 - 07:07

Kategoria

W dniach 16-20.01.2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Czersku odbyły się półkolonie zimowe w ramach projektu ”Masz wybór - wybierz mądrze!” zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół “Jedynki”, dofinansowane przez Gminę Czersk.

W półkoloniach wzięło udział 30 uczniów z klas I-VII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku. Program zimowiska był bardzo atrakcyjny. W pierwszym dniu uczniowie stworzyli regulamin półkolonii, a także wzięli udział w różnych zabawach integracyjnych. We wtorek gościliśmy 8 Wielopoziomową Drużynę Harcerską “Głodne skrótowce”. Harcerze przygotowali dla uczniów kurs pierwszej pomocy, dzieci miały możliwość wykonywania ćwiczeń na fantomach oraz uczyły się opatrywać rany. Tego dnia również obchodziliśmy “Światowy Dzień Śniegu”, uczestnicy zimowiska lepili bałwany ze sztucznego śniegu, który sami stworzyli.

W czwartek odbyły się zajęcia profilaktyczne oraz artystyczne. Uczniowie wykonywali laurki na Dzień Babci i Dziadka oraz stworzyli kolorowe serca za pomocą długopisów 3D. W tym dniu także zostały zorganizowane zawody sportowe, uczniowie aktywnie rywalizowali o zwycięstwo. Na pozostałe dni zostały zaplanowane dwie wycieczki, pierwsza do Kina w Starogardzie Gdańskim na film pt.”Kot w butach - ostatnie życzenie”, druga na basen w Fojutowie. Na zakończenie zimowiska uczniowie otrzymali medale za rywalizację w zawodach sportowych, a także drobne nagrody.

Po szerszą relację zapraszamy na Facebookową stronę Stowarzyszenia Przyjaciół “Jedynki”. 

Mat. Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"
 

Strony w dziale:

Pomoc Ukrainie

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: