Zimowisko w Zespole Szkół w Rytlu

Dodane przez Brajan Kobus - wt., 24/01/2023 - 12:27

Kategoria

Dzięki środkom finansowym pozyskanym  z Gminy Czersk  przez Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” oraz Zespół Szkół w Rytlu  można było zorganizować zimowisko dla 45 uczniów z kl. I-V naszej szkoły. Zajęcia odbywają się w okresie od 23 – 27  stycznia 2023 roku w godz. od 9.00-13.00.

W pierwszym dniu zimowiska dzieci odwiedziły siedzibę Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach. Odbyły się tam zajęcia z zakresu wiedzy przyrodniczej. Pani Grażyna Jaszewska w bardzo ciekawy sposób omówiła różne gatunki ptaków, które występują w naszych pięknych okolicach. Na zakończenie zajęć odbyło się ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatką.

Dzisiaj uczniowie pojechali do Chojnickiego Centrum Kultury na film „Mumie”. Przed nimi jeszcze 3 dni wspaniałych atrakcji, takich jak: gra w kręgle, wyjazd do sali zabaw „ Świat Mai” oraz zajęcia sportowe, jak i komputerowe z wykorzystaniem okularów VR oraz drukarki 3D.

Organizacja zimowiska jest możliwa dzięki dofinansowaniu Gminy Czersk, współpracy ze Stowarzyszeniem „Naszym Dzieciom” oraz nauczycielom Zespołu Szkół w Rytlu, którzy sprawują opiekę nad uczniami w formie wolontariatu.

Mat. ZS w Rytlu
 

Strony w dziale:

Pomoc Ukrainie

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: