Widać już fundamenty przedszkola w Łęgu

Dodane przez Michał Rytlewski - wt., 17/01/2023 - 07:22

Kategoria

Mimo niesprzyjającej pogody trwają prace związane z budową kolejnej placówki edukacyjnej w gminie Czersk. Przedszkole w Łęgu powinno być oddane do użytku w pierwszych miesiącach 2024 roku.
PPHU Szarafin ze Skórcza jest na etapie kończenia wykonywania fundamentów i niebawem rozpocznie się murowanie ścian. Choć deszczowa pogoda nie pomaga, prace idą zgodnie z planem. 
Całe zadanie będzie kosztowało ponad 10 mln zł. Gmina Czersk na ten cel pozyskała dwa dofinansowania. 6,8 mln zł z Polskiego Ładu oraz 1,2 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
W ramach projektu wybudowany zostanie budynek jednokondygnacyjny o powierzchni użytkowej 1 040 mkw. Główny zakres prac obejmuje m.in.: roboty ziemne, fundamentowe, wykonanie ścian zewnętrznych i działowych oraz montaż stolarki. 
Wybudowane zostaną m.in.: sale, kuchnia, zmywalnia, chłodnia, toalety dla dzieci, toalety dla personelu, magazyny, pomieszczenia biurowe, kotłownia i ciągi komunikacyjne. W ramach zadania zakupiony zostanie także sprzęt i wyposażenie. 
Teren przy budynku zostanie utwardzony oraz pojawią się miejsca parkingowe. 
Budowa przedszkole Łąg

Strony w dziale:

czbo 2024 logo

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: