XII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym - Sopot 2022 (FOTO)

Dodane przez Brajan Kobus - śr., 02/11/2022 - 12:27

Kategoria

W sobotę 29.10.2022 r. w Hali 100-lecia Sopotu odbył się XII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym na którym pojawiło się ponad 360 zawodników z 22 klubów z pomorza jak i z innych regionów Polski. Na tych zawodach nie zabrakło zawodników z Gminy Czersk. Karate Klub „Inazuma” z Czerska reprezentowało 30 zawodników w tym 11 z sekcji w Rytlu.

Zawody odbywały się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku oraz Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie. Zawody były podzielone na kategorie wiekowe i poziomy zaawansowania. Start naszych zawodników okazał się sukcesem – zawodnicy z gminy Czersk zdobyli razem 6 medali i dodatkowo wywalczyli dwa punktowane 4 miejsca.

Wiktoria Kołatka - 4 miejsce w KATA

Dobrą passę zwycięstw trzyma Aurelia Kołodziej z Rytla, są to kolejne zawody regionalne w tym roku w których zdobyła złoty medal.
Szczególnie trudne zadanie miał Adrian Szyca z Czerska ponieważ startował w KUMITE w połączonej kategorii wiekowej młodzieżowiec + senior i walczył z doświadczonymi zawodnikami posiadającymi czarne pasy. Mimo, że był najmłodszy wśród rywali nie przeszkodziło mu to w zdobyciu srebrnego medalu.

Ogólnie klub wrócił z zawodów z 13 medalami dzięki dodatkowym sukcesom zawodników z karsińskiej sekcji klubu. W klasyfikacji klubowej KK „Inazuma” z Czerska zajął 5 miejsce.
Start zawodników z sekcji w Rytlu był dofinansowany przez Gminę Czersk. Zawodnicy dziękują za wsparcie.