Herbariusz – z pasji do roślin 

Dodane przez Brajan Kobus - pt., 21/07/2023 - 09:28

O swoich roślinach - i nie tylko o nich -  wie bardzo dużo. Wszystkiego o ich pielęgnacji, sadzeniu oraz nawożeniu nauczył się praktycznie sam. Mariusz Kobyłczyk z żoną Karoliną prowadzą Szkółkę Roślin Herbariusz w Młynkach koło Rytla. Przedsiębiorcę odwiedził Burmistrz Czerska, Przemysław Biesek-Talewski.
Mariusz Kobyłczyk pochodzi z Sopotu, gdzie pracował przez wiele lat. Razem z żoną Karoliną, która jest nauczycielem w przedszkolu w Rytlu, dekadę temu postanowili kupić działkę w Młynkach, w której od pięciu lat funkcjonuje Szkółka Roślin Herbariusz. 

p

Fot. Szkółka Roślin Herbariusz

Początki
– Jeszcze do niedawna pracowałem i żyłem w Sopocie, lecz po jakimś czasie stwierdziłem, że potrzebuję zmiany. Razem z żoną kupiliśmy działkę w Młynkach, gdzie aktualnie funkcjonuje nasza szkółka. Na początku jeszcze przez rok pracowałem na etacie, lecz potem całkowicie poświęciłem się swojej pasji do roślin – mówił z uśmiechem właściciel. Co ciekawe, nazwa szkółki pochodzi od ziół, ponieważ na samym początku pan Mariusz zajmował się uprawą aż 25 rodzajów mięty. – Nazwę wymyślił mój tata, który bardzo mi na początku pomagał– dodaje. 

p
Bogaty asortyment roślin 
W ofercie Herbariusza znaleźć można naprawdę wiele rodzajów krzewów, drzewek, bylin oraz traw. 
W asortymencie są zarówno rośliny ozdobne, jak i owocujące. Wszelkie informacje o nich można znaleźć na stronie internetowej szkółki, która się prężnie rozwija. – Prowadzę stronę internetową oraz profil na facebook’u, na których umieszczam szczegółowe informacje na temat każdej rośliny, którą posiadam w ofercie oraz o nowościach. Już teraz serdecznie zapraszam do odwiedzin online pod adresem: www.herbariusz.com.pl lub https://www.facebook.com/herbariusz – mówi przedsiębiorca.

p
Plany i zamierzenia 
– Na chwilę obecną planuję stworzyć przy szkółce przykładowy ogród, gdzie klient mógłby zobaczyć jak wyglądają dane rośliny po kilku latach czy w przykładowej kompozycji z innymi roślinami. W niedalekiej przyszłości planuję również zainwestować w profesjonalny tunel foliowy, który pozwoli na przechowywanie roślin przez okres zimowy – opowiada właściciel.  

p
p

Fot. Szkółka Roślin Herbariusz

Strony w dziale:

Inwestycje zrealizowane w latach 2019-2024

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: