Budują najwyższy blok w Czersku

Dodane przez Michał Rytlewski - pon., 24/04/2023 - 07:37

Przy ulicy Starego Urzędu powstaje blok z 48 mieszkaniami. Po zakończeniu inwestycji będzie to najwyższy tego typu budynek w okolicy. Inwestycję realizuje spółka Budhaus Deweloper. Przedsiębiorcę na placu budowy odwiedził burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.
– Mamy tu pierwszego żurawia w Czersku – mówi udziałowiec spółki Fabian Kropidłowski. Ciężki sprzęt jest niezbędny przy realizacji tej inwestycji. Obiekt przy ulicy Starego Urzędu ma siedem kondygnacji. Na najniższej zlokalizowany jest parking. Na kolejnych mieszkania.
Nad Czerską Strugą
Inwestycja w tym miejscu nie jest łatwa technologicznie. Żeby obiekt miał stabilne fundamenty, w ziemię wbito 214 sztuk pali, z czego najdłuższe mają ponad 14 metrów długości. Tuż obok płynie Czerska Struga. To oznaczało utrudnienie dla inwestora, ale po zakończeniu prac bliskość rzeczki na pewno doda temu miejscu atrakcyjności. – Zagospodarujemy teren przy strudze. Ustawimy też ławeczki – zapowiada Fabian Kropidłowski. Śmieje się, że struga Czerska Struga jest tak blisko budynku, że mieszkańcy z najniższych kondygnacji będą mogli wędkować z balkonu. Z kolei ci z najwyższych pięter, będą mieli piękne widoki. Z jednej strony na ratusz i kościół. Z drugiej na łąki przy ulicy Starego Urzędu.
Różne mieszkania
W budynku jest 48 lokali. 24 po 37 mkw., 12 po 56 mkw. i 12 po 66 mkw. Część z nich ma duże, nawet 20-metrowe balkony. Na klatkach schodowych są komórki przydzielone do konkretnych mieszkań, a na parterze parking na 19 aut. Budowa trwa już ponad dwa lata. – Do grudnia chcemy zakończyć prace. Na przełomie roku wykonamy wszystkie niezbędne odbiory i na wiosnę zamieszkają tu lokatorzy – zaznacza Fabian Kropidłowski.
Spółka mieszkańców gminy Czersk
Inwestycję realizuje spółka Budhaus Deweloper. Założyli ją dwaj przedsiębiorcy z gminy Czersk. Właśnie Fabian Kropidłowski oraz Andrzej Wysocki z Łęga. To nie jedyna budowa wykonywana przez spółkę. Zakończyła się już ich inwestycja w budynek w centrum Gdańska, nad Motławą. Kolejne realizacje są zlokalizowane w Rychnowach czy w Czersku przy alei 1000-lecia. W planach są kolejne budynki. – Mamy działki w Gdańsku i Gdyni i tam pewnie niebawem rozpoczniemy budowy – dodaje Fabian Kropidłowski. 
 

Strony w dziale:

czbo 2024 logo

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: