W 10 lat zbudował dużą firmę

Dodane przez Michał Rytlewski - pt., 24/02/2023 - 12:06

Zaczynał w pojedynkę wykonując zlecenia po pracy zawodowej. Dziś prowadzi jedną z większych firm z branży elektrycznej w okolicy i realizuje duże zlecenia. Firmę Elktom Tomasza Morka odwiedził burmistrz Czerska.
Historia firmy Elktom sięga 2011 roku. Wtedy to Tomasz Morek zaczął wykonywać swoje pierwsze usługi. – Wcześniej uczyłem się i pracowałem w nieistniejącym już PeBeRolu. Sporo nauczyłem się i nabrałem doświadczenia podczas realizacji przez tę firmę dużych budów, między innymi szpitala w Chojnicach – mówi.

Elktom Tomasz MOrek Czersk
Zaczynał sam
Po założeniu własnej działalności Tomasz Morek z początku funkcjonował sam. Pracował głównie przy budowie domków jednorodzinnych. Jednak były też większe realizacje. Wspomina jeden z czerskich obiektów handlowych, w którym samodzielnie ułożył całą instalację. Z roku na rok przedsiębiorstwo rozwijało się. Pierwszy z zatrudnionych pracowników jest w firmie już ponad 10 lat. Przez ten okres dołączyli kolejni. W sumie w Elktomie pracuje teraz dziewięciu specjalistów oraz siedmiu uczniów. 

Elktom Tomasz MOrek Czersk
Ciekawe realizacje
Firma oferuje dziś szeroki zakres usług. Zarówno w obiektach, jak i instalacjach na zewnątrz. Jest firmą wpisaną do wykonawców kwalifikowanych przez Enea Operator. Często wykonuje dla operatora naprawy sieci, ale też realizuje zadania inwestycyjne. – Budowaliśmy sieć między innymi w miejscowości Lubnia w gminie Brusy czy przy budowanej drodze do Krojant. Realizowaliśmy też wiele przebudów i budów linii SN oraz budów stacji transformatorowych  – mówi Tomasz Morek. 
Firma świadczy także usługi dla deweloperów budujących markety. Realizowała kilka dużych zadań, jak szkoły i budynki użyteczności publicznej różnego rodzaju. Ciekawym zleceniem były na przykład komisariaty policji pod Łodzią czy bloki mieszkalne w Czersku. Dzięki coraz większemu zapleczu technicznemu i sprzętowemu oraz swojemu doświadczeniu Elktom często startuje w przetargach i realizuje inwestycje samodzielnie. Jest też podwykonawcą w dużych realizacjach. 


 

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: