Apel o zachowanie szczególnej ostrożności! Trasa Czersk-Ustronie

Dodane przez Weronika Czarnowska - śr., 10/07/2024 - 13:47

Szanowni Mieszkańcy!

Apelujemy do wszystkich użytkowników drogi Czersk-Śliwice i gorąco prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na odcinku Czersk-Ustronie! Prosimy szczególnie dzieci i młodzież, pieszych, rowerzystów i kierowców o rozwagę i stosowanie się do znaków drogowych oraz wszelkich tymczasowych regulacji wprowadzonych na czas budowy.

Bezpieczeństwo to odpowiedzialność nas wszystkich! Dorosłych i rodziców prosimy o przypilnowanie dzieci na tym odcinku drogi, na którym prowadzone są roboty oraz o przypomnienie im zasad bezpieczeństwa, kiedy będą poruszać się na tej trasie bez dorosłych i opiekunów.

Trwa przebudowa drogi powiatowej Czersk–Śliwice, a w tym również ścieżki rowerowej biegnącej z Czerska do Ustronia. Zarządcą drogi i inwestorem jest Powiat Chojnicki. Zarówno inwestora, jak i wykonawcę obowiązują sztywne terminy realizacji zadania, których muszą dotrzymać.

Drogowcy, pracujący na tym niebezpiecznym odcinku zwracają uwagę, że niektórzy kierowcy, mimo ograniczenia prędkości 40 km/h, poruszają się tam z tak zatrważającą prędkością, że sami muszą pospiesznie schodzić na pobocze. Dostrzegli również nieodpowiedzialne zachowania wśród dorosłych poruszających się na rowerach z dziećmi – najpierw jadą rodzice, a za nimi dzieci.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość.

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziele: