Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 
Wersja Polska English Deutsch

Życzenia dla stulatki z Czerska

6 czerwca swoje setne urodziny obchodziła Jadwiga Śpica. Podczas małego przyjęcia urodzinowego życzenia jubilatce złożył Burmistrz Czerska.

Jadwiga Śpica urodziła się 6 czerwca 1919 roku. Kiedy miała 10 lat, jej rodzina przeprowadziła się do Czerska. Mieszkali na ulicy Dworcowej. Pani Jadwiga przez całe swoje życie zajmowała się domem. Miała męża i jednego syna. Ma też wnuczkę. – Teściowa to bardzo pogodna osoba i, co ważne, w życiu nie miała problemów zdrowotnych – mówi jej synowa.

Pani Jadwiga uwielbiała czytać książki. Często zabierała się też za pisania. Ma kilka zeszytów, w których opisuje swoje wspomnienia. Jubilatka bardzo lubiła towarzysko grać w karty i śledzić telewizyjne teleturnieje.

W czwartek w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej odbyła się mała uroczystość urodzinowa. Gminę Czersk reprezentowali Przemysław Biesek-Talewski i Barbara Rzepczyńska. Burmistrz Czerska złożył jubilatce życzenia i wręczył kwiaty. Pracownicy DPS-u z okazji okrągłych urodzin przygotowali dla stulatki z Czerska urodzinowy tort.