Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
 
Wersja Polska English Deutsch

Zawody Konne w Kwiekach

W niedzielę 11 sierpnia zakończyły się Mistrzostwa Pomorza oraz zawody Krajowe we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Już  po  raz kolejny zawody zorganizowane przez Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych oraz Pomorski Związek Jeździecki przyciągnęły świetnych zawodników i ich konie. Na starcie zobaczyliśmy 92 pary reprezentujące kluby z całej Polski. Dodatkowo po raz pierwszy w historii polskiego jeździectwa rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy.

Dla niewtajemniczonych, konkurencja ta porównywana jest do triathlonu, gdyż składa się z rywalizacji na trzech etapach. Na początku pary oceniane są za wykonanie obowiązkowego układu „tanecznego”. Kolejno, po szybkiej zmianie ekwipunku zawodnicy muszą swoich partnerów przeprowadzić przez parcour, na którym ustawione są przeszkody skokowe. Następnym, a zarazem najbardziej wymagającym etapem,  który rozgrywany jest drugiego dnia, jest próba terenowa.

Mimo, iż sezon jeździecki w pełni, i WKKW-wiści szykują się do ważnych imprez międzynarodowych na listach startowych nie zabrakło gwiazd polskiego jeździectwa. Na pierwszym miejscu należy wymienić trzykrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, tegorocznego Mistrza Polski, kadrowicza, który już w maju tego roku zapewnił sobie start na I.O. Tokio 2020r. Pawła Spisak. Kolejnym zawodnikiem, którego nie można pominąć to Piasecki Piotr (KJ Aromer Józefin), multimedalista Mistrzostw Polski,  uczestnik Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy, który już za trzy lata będzie obchodził swoje 70-te urodziny. Następna bardzo ważna postać polskiej sceny WKKW to Kamil Rajnert (KSPSK Kwieki), medalista Mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich występujący w Kwiekach w podwójnej roli zawodnika i trenera. Mateusz Kiempa (Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval) Vice Mistrz Polski z tego roku i kadrowicz tym razem w Kwiekach wystąpił jako trener. Na starcie nie zabrakło również zawodników z młodszego pokolenia, członków kadry narodowej juniorów, uczestników tegorocznych Mistrzostw Europ. Dekoracji zawodników dokonała między innymi wiceburmistrz Bogumiła Ropińska, główny sędzia zawodów Agata Jarzycka oraz dyrektor zawodów Małgorzata Zdunek.