Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
 
Wersja Polska English Deutsch

Zapraszamy do wspólnej pracy na Cmentarzu Honorowym

W dniach 12 – 14 sierpnia po godzinie 16:00 będą trwały prace na Cmentarzu Honorowym przy ulicy Dworcowej w Czersku. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy. Każda para rąk się przyda.

– Zapraszam wszystkich chętnych do pracy na rzecz Naszej Gminy na ulicę Dworcową w Czersku. Będziemy pomagali ułożyć polbruk, sadzili rośliny, układali korę, sypali kamyki i czyścili pomniki – mówi Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

Czyn społeczny na cmentarzu to inicjatywa pracownika Urzędu Miejskiego Przemysława Blocha, w którą burmistrz chętnie się zaangażował. Prace brukarskie wykona firma Usługi Drogowo-Budowlane Zbigniewa Grygi. Fachowcy będą kładli kostkę i obrzeża, wolontariusze będą im pomagali. Gminę wesprą też firmy: Usługi Drogowo-Melioracyjne Michała Połoma, FPHU Michał Watrak i Hurtownia Stali Jan-Stal. Kostkę brukową przekaże nieodpłatnie firma Dro-Bet. Przedsiębiorstwo Usługi Stolarskie Sebastian Pstrąg przekaże nowe belki do cmentarnego krzyża. Cześć prac wykona Administracja Zasobów Komunalnych.

Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy na Cmentarz Honorowy. Przydadzą się taczki, grabie, łopaty, szczotki i środki czyszczące do pomników.

Prace będziemy wykonywali w dniach 12 – 14 sierpnia od 16:00 do 20:00.


Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski, Zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Przemysław Bloch, właściciel firmy brukarskiej Zbigniew Gryga i Dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych Maciej Janikowski planują prace na Cmentarzu Honorowym.