Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
 
Wersja Polska English Deutsch

XII wspólny obóz młodzieży strażackiej w Boizenburgu

 
 
W dniach 09 – 14 lipca br. w Boizenburgu odbył się kolejny XII wspólny obóz młodzieży strażackiej. Spotkanie miało na celu poznanie się grupy młodzieży z partnerskich miast.
 
Po powitaniu i zakwaterowaniu rozpoczęła się realizacja atrakcyjnego programu spotkania młodej strażackiej braci, w tym miedzy innymi: zapoznanie się z nowoczesnym sprzętem ratowniczo-gaśniczym OSP w Boizenburgu/Elbe, (m.in. z samochodem do usuwania skutków katastrof drogowych i wodnych); zwiedzanie muzeum oraz budynku Straży Pożarnej; pokaz strażackie i ćwiczenia sprawnościowe; pobyt w Parku Rozrywki Hansa-Park w Sierksdorf; współzawodnictwo sprawnościowe w Parku Wodnym w Schwartow; zwiedzanie starówki w mieście Wittenburg i miasta partnerskiego Boizenburg.
 
Młodzi strażacy podczas obozu wymieniali się doświadczeniami doskonaląc przy tym swoje umiejętności językowe. Obóz młodych strażaków zakończono wspólnym ogniskiem podczas którego omówiono całość obozu i wyrażono wolę kolejnych, wspólnych spotkań strażackich. Po zakończeniu programu uczestnicy obozu powrócili do Czerska pełni miłych wrażeń i chęci do kontynuacji współpracy strażackiej braci.
 
Program tegorocznego spotkania uzyskał akceptację i dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Poczdamie, za które organizatorzy serdecznie dziękują.