Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 11 listopada 2019 r. Imieniny: Bartłomieja, Gertrudy, Marcina
 
Wersja Polska English Deutsch

Wystawa prac pt. ,,Radość życia”

4 lutego 2019 r. w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku odbyła się wystawa prac seniorów Dziennego Domu Senior+ w Czersku pt. „Radość Życia”.

Licznie przybyli goście mogli podziwiać prace, które powstawały podczas warsztatów malarskich zorganizowanych przez Dzienny Dom Senior+. Część prac tworzono podczas pleneru malarskiego w sierpniu 2018 roku, część podczas warsztatów w placówce. W tajniki sztuki malowania, seniorów, wprowadziła artystka, malarka Pani Katarzyna Krysiak-Kołatka. Jej delikatne wskazówki i artystyczne oko pomogły wydobyć pokłady umiejętności seniorów. Zastosowana technika to farby olejne oraz pastele.

Nazwy wystawy „Radość życia” nie trzeba tłumaczyć, wystarczy spojrzeć na dzieła artystów i każdy dostrzeże radość, która wypływa z obrazów, a tak naprawdę z wnętrza seniorów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że grupa ponad trzydziestu seniorów rozpoczęła po raz pierwszy w życiu przygodę z malarstwem, było to dla nich całkowicie nowe doświadczenie, efekty zaskoczyły wszystkich, ale najbardziej samych artystów. Ta twórcza zabawa zaowocowała objawieniem wielu talentów.

Prace te są dowodem na to, ze wiek czy schorzenia, nie stanowią żadnej przeszkody w tym, by być aktywnym i  kreatywnym. Szczególnie w sferze artystycznej, każdy może tworzyć i odkrywać nowe pasje.

Uczestnikom Dziennego Domu Senior+ jednocześnie artystom i gospodarzom wystawy pragniemy pogratulować i podziękować za tą piękną lekcję optymizmu i otwartości. Życzymy Wam nieustającej chęci do działania i odkrywania siebie, rozwijania zainteresowań i pogody ducha.

Wystawę będzie można oglądać w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku do 28.02.2019r.

Mat. DDS+ w Czersku