Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 24 lipca 2019 r. Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
 
Wersja Polska English Deutsch

Wystawa malarska Jana Szymankowskiego w CIT – zapraszamy

Centrum Informacji Turystycznej w Czersku serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa pana Jana Szymankowskiego z Czerska. Uroczyste otwarcie odbędzie się 9 marca (piątek) o godzinie 17:00 w sali CIT (ul. Kościuszki 27a). Wystawę będzie można oglądać do 12 kwietnia w godzinach od 8:30 do 16:30.

JAN SZYMANKOWSKI o sobie:
Urodzony w 1949 roku na ziemiach woj. zachodniopomorskiego. Do Czerska przybyłem na przełomie 1971 – 1972 r. Obecnie jestem już na emeryturze.
Zawsze interesowałem się metaloplastyką, rzeźbiarstwem, grą na instrumentach i zajęciami plastycznymi. Nieśmiałą przygodę z malowaniem obrazków rozpocząłem na emeryturze. Malarstwem zaimponował mi Bob Ross, podczas oglądania jego programu w telewizji. Maluję przeważnie widoki (pejzaże), farbami akrylowymi. Pragnę zaznaczyć, że jestem samoukiem, a malarstwo traktuję jako hobby dla siebie i rodziny. Nauki malowania pobieram z internetu od różnych malarzy, i dlatego niejedne prace mogą być podobne, ale odbiegające od oryginału.
Uważam się za człowieka szczęśliwego. Mam żonę, troje dzieci, pięcioro wnucząt i dwie prawnuczki. Satysfakcją i motywacją w moim poczynaniu jest bardzo wspierająca mnie moja rodzina.