Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 21 października 2019 r. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Umowy podpisane. Zabieramy się za budowę dróg

We wtorek w chojnickim Starostwie Powiatowym samorządowcy z naszego regionu podpisywali z Wojewodą Pomorskim umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Burmistrz Czerska wrócił do ratusza z „czekiem” o wartości ponad 4,5 miliona złotych.

Gmina Czersk uzyskała dofinansowanie na cztery projekty. W ich ramach pobudowane lub zmodernizowane zostanie dziewięć dróg za łączną kwotę ponad dziewięć milionów złotych. To jedno z większych dofinansowań w regionie. Zresztą okazuje się, że nasze samorządy są pod tym względem wyjątkowe. – Gminy z powiatu chojnickiego i sam powiat pozyskały największe dofinansowanie w sumie w skali województwa – podkreślał podczas podpisania umów Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Zaangażowanie samorządowców chwalił też poseł na sejm Aleksander Mrówczyński.

– Jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargów i niebawem zabierzemy się za realizację inwestycji, na które otrzymaliśmy dofinansowanie – zaznacza burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

Przypominamy, gmina Czersk będzie modernizowała następujące drogi:

– przebudowa ulicy Stolarskiej i budowa ul. Kaszubskiej w Czersku, koszt 1 767 162 zł,

– budowa drogi gminnej do miejscowości Dąbki, koszt 2 850 261 zł,

– przebudowa dróg gminnych w Czersku (ul. Partyzantów, ul. Derdowskiego, ul. Zacisze i ul. Ks. Płk. Wryczy), koszt 3 736 890 zł,

– przebudowa dróg gminnych w Łęgu (Kościelna i Cicha) [w części wykonane], koszt 812 076 zł.