Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 
Wersja Polska English Deutsch

Twarda, asfaltowa, droga do Łukowa

Takim rymem swoje przemówienie zaczął sołtys Złotowa Zenon Konefka. W Łukowie odbyła się mała uroczystość. Mieszkańcy chcieli podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do budowy asfaltowej drogi do ich miejscowości.

To była swojska uroczystość. Zaczęła się od wjazdu na plac w centrum wsi akordeonisty na wozie. Później podziękowania składał sołtys Zenon Konefka i sami mieszkańcy Łukowa. Następnie zaproszeni goście zostali poczęstowani swojskim jedzeniem przygotowanym przez mieszkańców. Był też tort, szampan, a na koniec wspólne grillowanie.

– Bardzo się cieszę, że razem z powiatem wybudowaliśmy tę drogę. To jest droga powiatowa, ale służy przede wszystkim mieszkańcom Gminy Czersk. Mam nadzieję, że przed nami kolejne takie realizacje – mówił Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski. – Pamiętam, jak delegacja z waszej wsi przyjechała do Chojnic, do starostwa. Byliście zdeterminowani, staraliście się o budowę tej drogi – wspominał poprzedni Starosta Chojnicki, a dziś członek zarządu powiatu Stanisław Skaja. – Drogę zrealizowaliśmy w partnerstwie z gminą. Myślę, że takie działania są z korzyścią dla mieszkańców – dodawał starosta Marek Szczepański. Z zakończenia inwestycji cieszył się też Andrzej Sabiniarz, były radny powiatowy, który przez dwie kadencje zabiegał o modernizację tego odcinka.

Droga z Czerska do Łukowa została wybudowana w partnerstwie gminy i powiatu, które po połowie pokryły koszty inwestycji. Pierwotnie, jeszcze w poprzedniej kadencji, inwestycja miała być zrealizowana tylko w części. Jednak obecny Burmistrz Czerska podjął decyzję o większym wsparciu finansowym dla powiatu. Starosta postanowił także zwiększyć środki na ten odcinek. Dzięki temu, w tym roku, możliwa była realizacja tej inwestycji w całości.