Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 21 października 2019 r. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Tour de Pologne w Czersku (AKTUALIZACJA – PRIMA APRILIS)

Rafał Majka, Maciej Bodnar czy Paweł Poljański – między innymi te gwiazdy światowego peletonu przyjadą już we wrześniu do Czerska. To właśnie w naszym mieście będzie miał swój finisz drugi etap najważniejszego wyścigu kolarskiego w tej części Europy.

Burmistrz Przemysław Biesek-Talewski prawie każdą wolną chwilę spędza na rowerze.

Nie będziemy ukrywać, że w rozmowy związane ze ściągnięciem zawodowego peletonu do Czerska, włączył się Przemysław Biesek-Talewski. Główny organizator Tour de Pologne Czesław Lang pochodzi spod Bytowa, gdzie swoją rodzinę ma też Burmistrz Czerska. To bardzo ułatwiło negocjacje. Nie bez znaczenia był też fakt, że Przemysław Biesek-Talewski jest zapalonym cyklistą i fanem wyścigów rowerowych.

– Moim marzeniem było zorganizowanie w Czersku takiej imprezy. Udało się przekonać Czesława Langa do zakończenia jednego z etapów w naszym mieście – cieszy się burmistrz.

Drugi etap polskiego narodowego touru zacznie się na Helu. Kolarze przejadą 223 kilometry do mety na ulicy Kościuszki w Czersku. Będzie kogo pooglądać, bo na Tour de Pologne zjadą wszystkie zawodowe ekipy kolarskie, a swoją mocną drużynę szykuje zespół Bora Hansgrohe z Rafałem Majką na czele.

Tego samego dnia odbędzie się też wyścig amatorów, w którym udział weźmie między innymi Burmistrz Czerska. Zachęcamy mieszkańców do dołączenia się rywalizacji.

AKTUALIZACJA: Oczywiście informacja o wyścigu w Czersku była żartem na Prima Aprilis.