Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
 
Wersja Polska English Deutsch

SUSZA – przypomnienie

Uwaga rolnicy

Urząd Miejski w Czersku, przypomina i informuje iż w związku z długotrwałym okresem braku opadów atmosferycznych potwierdzonym przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach, można składać wnioski o oszacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy rolniczej.

 

Na dzień 20 czerwca 2018r. w raportach Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej dla gminy Czersk wskazano wystąpienie suszy w uprawach zbóż jarych i ozimych, kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, rzepaku i rzepiku, truskawek, drzew owocowych i krzewów owocowych, rośliny strączkowe.

 

Bieżące raporty publikowane są na stronie internetowej: http://www.susza.iung.pulawy.pl//

Wnioski należy składać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Czersku, pok. nr 55.

 

Do wniosku należy załączyć kopię wniosku o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok składanego do ARiMR.

 

Warunkiem oszacowania przez Komisję powołaną przez Wojewodę szkód spowodowanych przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę jest złożenie wniosku o oszacowanie szkód zawierającego podpisaną przez składającego wniosek zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które są niezbędne do przeprowadzenia oszacowania szkód.

wniosek_o_oszacowanie_szkód

zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych oświadczenie_nr_1_o_strukturze_upraw_i_poniesionych_szkodach oświadczenie_nr_2_o_produkcji_zwierzęcej_i_poniesionych_szkodach