Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r. Imieniny: Anety, Lecha, Leona
 
Wersja Polska English Deutsch

SUPER DRWAL 2018

Wczoraj (21.07), na stadionie miejskim w Czersku odbyła się już V edycja zawodów drwali SUPER DRWAL. Organizatorem imprezy był Zakład Usług Leśnych SZARMACH, który wraz z Partnerami (m.in. Gminą Czersk, Ośrodkiem Kultury w Czersku oraz Nadleśnictwem Woziwoda) zaprosił mieszkańców do podziwiania umiejętności, precyzji i siły drwali.
 
W trwających kilka godzin rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn (Zakład Usług Leśnych “Rudosław”, Ochotnicza Straż Pożarna Krąg, Technikum Leśne w Tucholi, Drew-Tom Tomasz Wiśniewski, Arbotrek, Zakład Usług Leśnych “Szarmach”.
 
Ostatecznie pierwsze miejsce w zawodach zajęła drużyna Zakład Usług Leśnych „Szarmach”, drugie – Drew-Tom Tomasz Wiśniewski, trzecie – ZUL “Rudosław”. Gratulujemy!
 
Wśród konkurencji nie zabrakło między innymi: ścinki wkopanych w ziemie drzew, zmiana łańcucha na czas, okrzesywanie na czas, łupanie kostek cukru oraz otwierania butelki piłą. Zainteresowani widzowie mogli posilić się dziczyzną oraz przysmakami przygotowanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Klaskawy.
Ponadto podczas imprezy można było zobaczyć występ zespołu PARADISE oraz pokaz sokolniczy.
więcej zdjęć TUTAJ