Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
 
Wersja Polska English Deutsch

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie montażu instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Czersk

We wtorek 13 sierpnia, w Ośrodku Kultury w Czersku odbyło się spotkanie mieszkańców z firmami, które będą montowały 212 szt. instalacji fotowoltaicznych na ich budynkach mieszkalnych. Przedstawiciele firmy JSB Construction PPHU Jolanta Sekuła z Banina przygotowali prezentację multimedialną, za pomocą której zaprezentowali działanie i sposoby montażowe paneli fotowoltaicznych. Krótką informację przedstawiła również druga firma PRO-ECO Sp. z o.o. z Gdyni. Następnie udzielano odpowiedzi przybyłym mieszkańcom na zadawane przez nich pytania w zakresie rozwiązań technicznych montażu, rozliczeń z operatorem energetycznym, czy  maksymalnej wydajności urządzeń.

Zgodnie z zapowiedziami montaż pierwszych instalacji ma rozpocząć się już na początku września. Dokładne terminy będą ustalane bezpośrednio z właścicielami nieruchomości na kilka dni przed realizacją prac.

Inwestycja jest dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 10 Energia, 10.3 Odnawialne źródła energii Poddziałania 10.3.1 Odnawialne źródła energii – wsparcie dotacyjne współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.