Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 21 października 2019 r. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Spotkanie w sprawie przebudowy DK22 na odcinku Czersk – Czarna Woda

Z inicjatywy Burmistrza Czerska, Przemysława Bieska-Talewskiego we wtorek 8 października w Centrum Informacji Turystycznej odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono i omówiono dokumentację przebudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Czersk (skrzyżowanie z ul. Wicka Rogali) – Czarna Woda (do granicy gmin). 

Zgromadzeni radni oraz szefowie jednostek pomocniczych gminy, przez których tereny przebiega wspomniany wyżej odcinek „berlinki”, wnieśli szereg uwag do projektu. Dotyczyły one głównie konieczności doprojektowania lewoskrętów z drogami powiatowymi oraz ważniejszymi gminnymi, a także lokalizacji nowych przejść dla pieszych. 

W projekcie jest ujęty ciąg pieszo-rowerowy na całym odcinku drogi, po prawej stronie w kierunku Czarnej Wody. Projektanci uwzględnili również część uwag zgłoszonych już wcześniej przez urzędników, m.in. konieczności korekty przebiegu dróg w rejonie skrzyżowań, co ma ułatwić wyjazd samochodom ciężarowym, np. z ul. Gen. Bema w Czersku, czy ul. Długiej w Łęgu. W dokumentacji projektowej ujęto również szereg rozwiązań mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego m.in. oświetlone przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe czy wyspy dzielące pasy ruchu.

Teraz sporządzone zostanie pismo do zarządcy drogi czyli gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w którym ujęte zostaną uwagi do przedstawionego projektu.