Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 23 lutego 2019 r. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
 
Wersja Polska English Deutsch

Spotkanie samorządów, które udzieliły wsparcia finansowego na usuwanie skutków nawałnicy

13 czerwca 2018 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku odbyło się spotkanie samorządów, które udzieliły wsparcia finansowego na usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła z nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez tereny naszej gminy.
Nawałnica, która przeszła nad naszym regionem oprócz tragizmu, który ze sobą niosła, przyniosła także coś pozytywnego. Ta pozytywna strona to solidarność, którą z mieszkańcami poszkodowanych terenów wyrażały m.in. samorządy. W chwili, gdy na wielką skalę potrzebna była pomoc – najpierw przy jak najszybszym dotarciu do poszkodowanych, potem przy likwidowaniu zagrożeń związanych między innymi z niebezpieczeństwem wystąpienia z brzegów zawalonych drzewami rzek, a jeszcze później przy usuwaniu zniszczeń infrastruktury, prywatnej, jak i naszej wspólnej, głównie drogowej – poszkodowani nie zostali pozostawieni sami sobie. Pomoc przybywała z najodleglejszych zakątków Polski. Pomoc w różnej postaci… także finansowa przekazywana przez samorządy na konkretny cel – za którą serdecznie dziękujemy.
Natura pokazała swoją siłę łamiąc drzewa jak zapałki, zrywając dachy, burząc budynki, przewracając słupy i zrywając linie energetyczne.
Nawałnica odcisnęła na całym regionie swoje bezlitosne piętno. Piętno, które niestety dla większości z nas, mieszkańców tego terenu, oznacza, że o tym kataklizmie nie zapomnimy nigdy. Bo jak zapomnieć piękne, gęste i wysokie lasy Borów Tucholskich…
UM Czersk (P.P.)
Więcej zdjęć: TUTAJ