Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 r. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
 
Wersja Polska English Deutsch

Spektakl „A to historia”; „Niepodległej” ciąg dalszy…

W piątkowe przedpołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku oraz członkowie Teatralnej Grupy M dwukrotnie wystąpili na scenie Chojnickiego Centrum Kultury. Uczniom chojnickich szkół zaprezentowany został spektakl „A to historia” przygotowany na obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i premierowo pokazanej czerskiej publiczności 11.XI.2018 r. 

Widzów w imieniu Gminy Czersk, powitała dyrektor Ośrodka Kultury w Łęgu pani Małgorzata Skwarek. 

Spektakl ubrany w kolorową multimedialną scenografię i „malowany” wspaniałą muzyką, powstał wg scenariusza Piotra Kukuły i udostępniony został przez Warsztaty Teatralne z Chicago, których dyrektorem jest Agata Paleczny. Reżyserem czerskiego przedsięwzięcia jest p. Katarzyna Thiede , oprawą techniczną zajęli się p. Jarosław Grzelak i p. Grzegorz Orlikowski, a kostiumy przygotowała p. Danuta Stawicka.

Młodzi widzowie i ich opiekunowie entuzjastycznie przyjęli przedstawienie, podczas którego mieli możliwość przeniesienia się w zamierzchłe czasy państwa Piastów, stanąć na wzgórzu pod Grunwaldem  przespacerować się po Wawelu, czy znaleźć się w ruinach powstańczej Warszawy……

Serdeczne podziękowania kierujemy do CHCK oraz Urzędu Miejskiego w Czersku, za umożliwienie prezentacji uczniowskich talentów spektaklu i zorganizowanie dojazdu na występ.

Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia możliwość obejrzenia tego spektaklu, gdyż „… historia lubi się powtarzać.”

mat. SP2
Zdjęcia: Agnieszka Stopa