Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
Wersja Polska English Deutsch

Sołtysie zgłoś swoją wieś, rolniku pochwal się swoim gospodarstwem

Przebywasz wśród pięknego, wiejskiego krajobrazu? Twoim hobby jest dbanie o wygląd Twojej posesji? Może prowadzisz gospodarstwo agroturystyczne będące jednocześnie miejscem zamieszkania i pracy rolnej?  Zgłoś swoją wieś lub zagrodę do konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2019”. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

Celem konkursu jest ukazanie wiejskiego krajobrazu, jak i wspólnych działań lokalnej społeczności. Prowadząc agroturystykę, budujesz niezwykłą wizytówkę regionu i wiele wspólnych korzyści. Zgłoś do konkursu miejsce zadbane i przyjazne zarówno dla mieszkańca, jak i gościa naszej gminy!

Konkurs składa się trzech z etapów:

– gminny – ze wszystkich zgłoszeń, które wpłyną do Urzędu Miejskiego w Czersku do dnia 29 marca 2019 roku, powołana Komisja Konkursowa wyłoni jednego zwycięzcę w każdej z dwóch kategorii („Wieś” / „Zagroda”). Kolejnym etapem będzie przekazanie w/w zgłoszeń do eliminacji powiatowych – Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

– powiatowy – Komisja powołana przez starostę powiatu, w terminie do 22 lipca 2019r. zgłasza do eliminacji wojewódzkich laureatów I miejsc Konkursu w kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

– wojewódzki – Wojewódzka Komisja Konkursowa, na podstawie przesłanych zgłoszeń oraz wizytacji, dokona oceny wsi i zagród oraz sporządzi protokół z prac w terminie do 30 sierpnia 2019r.

Komisja konkursowa oceniać będzie m.in. architekturę wsi, estetykę oraz stan utrzymania terenów zielonych. Liczyć się będzie także pielęgnowanie miejscowych tradycji, obiektów zabytkowych, promowanie tradycyjnych produktów i tematycznych imprez czy wyrobów rzemieślniczych. Ocenie podlegać będzie również forma aktywizacji i zaangażowania mieszkańców (miejsca spotkań, cykliczne wydarzenia, a także promocja wsi m.in. na portalach społecznościowych).  Dodatkowe punkty można zdobyć za działania ekologiczne, jak np. pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych bądź gospodarkę odpadową. W przypadku zgłoszenia Zagrody, ocenie podlegać będzie dodatkowo m.in. także estetyka posesji i budynków, zagospodarowanie ścieków, także prowadzenie działalności (agroturystyka).

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie karty zgłoszenia oraz opis „Wsi” / „Zagrody” (w formie tabeli załączonej w regulaminie bądź opisowej).

Regulamin oraz formularze – Konkurs Piękna Wieś 2019

 

Pliki do pobrania

regulamin Konkursu Piękna Wieś 2019
Tytuł: regulamin Konkursu Piękna Wieś 2019
Rozmiar: 573 KB