Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
 
Wersja Polska English Deutsch

Siatkarze walczyli na plaży w Ostrowitem

W miniony weekend odbyła się XX edycja turnieju siatkówki plażowej nad jeziorem Ostrowite. Zawody w tym roku odbyły się w ramach cyklu Grand Prix Gminy Czersk o Puchar Burmistrza Czerska. W ciągu dwóch dni zmierzyło się ze sobą łącznie 16 drużyn w kategorii junior i senior.

W kategorii junior miejsca na podium wywalczyły drużyny:

  1. Dobrosława Walaszczyk i Aleksander Walaszczyk, 2. Victoria Stegemann i Marco Stegemann, 3. Eryk Pstrąg i Patryk Zieliński, 4. Jakub Babiński i Szymon Babiński.

Wyróżnienie: Dobrosława Walaszczyk, Victoria Stegemann/

W kategorii senior:

  1. Bartosz Walaszczyk i Aleksander Walaszczyk (Kalisz), 2. Marcin Kujawa i Paweł Wiśniewski (Sępólno Krajeńskie), 3. Łukasz Stryszyk i Adrian Spirka (Dąbrowa), 4. Jakub Poturalski i Dawid Helta (Chojnice).

Wyróżnienie: Jarosław Fidurski i Szymon  Fryca (Czersk).

W sobotnie popołudnie pomimo deszczowej pogody udało się również przeprowadzić konkurs budowy zamków z piasku dla dzieci. Na plaży jeziora powstało 18 piaskowych warowni.

Nagrodę główną otrzymali: Gustaw Darski oraz Zosia i Henio Mach, wyróżnienie trafiło do Karola i Szymona Machowskich oraz Jadzi, Henia i Franka Dąbrowskich. Odbył się również konkurs na hasło promocyjne jeziora Ostrowite, turnieju siatkówki oraz Banku.

Sponsorami turnieju byli: Gmina Czersk, Bank Spółdzielczy w Czersku, “JAN STAL” z Czerska (junior), Sklep Hydrauliczny OAZA z Czerska (senior) oraz Ośrodek Kultury w Czersku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach w Rytlu (3 sierpnia) i Klaskawie (17 sierpnia).