Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 
Wersja Polska English Deutsch

Seniorze weź udział w szkoleniu. Darmowy tablet dla każdego

Gmina Czersk przystąpiła do programu MEW@. Jest on skierowany do osób po 65-tym roku życia. Specjaliści będą szkolić seniorów z obsługi komputera, telefonu i internetu. Każdy z uczestników po kursie otrzyma za darmo tablet.

Celem projektu jest aktywizacja osób powyżej 65. roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne. Nie ma górnej granicy wieku uczestnika. Efektem realizacji projektu ma być włączenie seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce, rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i umiejętności korzystania z IT w codziennym życiu. Projekt jest dla seniorów bezpłatny, po przepracowaniu 90 godzin zajęć, seniorzy otrzymują całkowicie za darmo tablet, na którym będą się szkolić.

Szkolenie: 60 godzin – trwa około 3 miesięcy, uczestnicy otrzymują catering – poczęstunek i to oni sugerują czego chcą się na uczyć: trener dostosowuje się do potrzeb i jest bardzo cierpliwy.

Osoby zainteresowane szkoleniem powinny się zgłaszać do Jolanty Lipskiej – Pełnomocnika Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych i Polityki Senioralnej pod numerem telefonu: 507 730 636. Na zgłoszenia czekamy do końca czerwca.