Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 
Wersja Polska English Deutsch

Rada gospodarcza spotkała się po raz drugi

We wtorek po południu odbyło się kolejne posiedzenie Rady Gospodarczej działającej przy Burmistrzu Czerska. Na spotkaniu poruszono wiele ważnych dla przedsiębiorców zagadnień.

Zebrani wysłuchali przygotowanej przez Joannę Pliszkę informacji o podmiotach gospodarczych zarejestrowanych w Gminie Czersk. Okazuje się, że w naszym samorządzie z roku na rok przybywa firm, co na pewno jest korzystne dla lokalnej gospodarki.

Naczelnik Wydziału Planowania i Gospodarki Małgorzata Janikowska szczegółowo omówiła i pokazała na grafice plany miejscowe, które są już opracowane i które niebawem będą wykonane. Przedsiębiorcy dyskutowali o szansach na pozyskanie nowych gruntów pod inwestycje. Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski mówił, jakie ma plany w tym zakresie. Pokazywał grunty przylegające do berlinki przy wyjeździe z Czerska w stronę Łęga.

Na koniec zebrani wysłuchali prezentacji Zastępcy Naczelnika Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Przemysława Blocha o inwestycjach, które są wykonane i które będę realizowane w Gminie Czersk.