Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
 
Wersja Polska English Deutsch

Przebudowa ulicy Zbożowej w Czersku

Rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową ulicy Zbożowej w Czersku. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji wybudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, a także nowe stylowe oświetlenie uliczne. Natomiast droga będzie miała formę ciągu pieszo-jezdnego i wykonana będzie z kostki brukowej betonowej. Wartość robót budowlanych to kwota 592.676,57 zł brutto.

Ponadto Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Czersku wykonuje prace związane z ułożeniem nowej sieci wod.-kan., dzięki czemu między innymi zostanie zlikwidowana sieć kanalizacji ogólnospławnej. W związku z tym mogą wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody.

Komunikat dla mieszkańców ul. Zbożowej:

Właściciele nieruchomości, którzy są zainteresowani podłączeniem do kanalizacji deszczowej winni zgłaszać się niezwłocznie do Zakładu Usług Komunalnych. Wszystkie obecne podłączenia do kanalizacji ogólnospławnej zostaną zlikwidowane.  Warto również mieć na względzie to, iż w późniejszym czasie wykonanie podłączenia do kanalizacji deszczowej będzie bardzo kosztowne. Aktualna opłata za wody opadowe to 0,13 zł netto/m2/miesiąc (płatne raz na pół roku).

Przykładowe wyliczenie opłaty miesięcznej za 100 m2 powierzchni, z której odprowadzane będą wody opadowe:

100 m2 x 0,13 zł netto/m2 = 13 zł netto x 8% VAT = 14,04 zł brutto