Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 23 lutego 2019 r. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
 
Wersja Polska English Deutsch

Przebudowa ulicy Zbożowej w Czersku

Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe na przebudowę ulicy Zbożowej w Czersku w zakresie przebudowy nawierzchni oraz budowy kanalizacji deszczowej.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma “BRANDBUD” Wisław Hildebrandt z Krojant. Wartość inwestycji to kwota 397.219,62 zł brutto. Termin realizacji określono do 30 listopada br.

W ramach zadania wybudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, a tym samym zlikwidowana będzie kanalizacja ogólnospławna. Istniała będzie możliwość podłączenia nieruchomości do sieci kanalizacji deszczowej.

Warto również mieć na względzie to, iż w późniejszym czasie wykonanie podłączenia do kanalizacji deszczowej będzie bardzo kosztowne. Aktualna opłata za wody opadowe to 0,13 zł netto/m2/miesiąc (płatne raz na pół roku).

Przykładowe wyliczenie opłaty miesięcznej za 100 m2 powierzchni, z której odprowadzane będą wody opadowe:

100 m2 x 0,13 zł netto/m2 = 13 zł netto x 8% VAT = 14,04 zł brutto

Ponadto w ramach inwestycji wykonana będzie nowa nawierzchnia pieszojezdni z kostki brukowej betonowej.

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty:
http://bip.czersk.pl/2038.html?file=14462

Wcześniej rozstrzygnięto postępowanie przetargowe związane z przebudową ulicy Zbożowej w Czersku w zakresie budowy nowej linii oświetlenia ulicznego oraz usunięcia kolizji energetycznych. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ELKTOM Tomasz Morek z Czerska na kwotę 195.456,95 zł brutto. W ramach umowy ustawionych zostanie m.in. 8 stylowych latarni ulicznych w technologii LED. Termin realizacji do 31 sierpnia br.