Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 21 października 2019 r. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Prezentacja koncepcji budowy przedszkola w Łęgu

Będzie przestronne, bezpieczne i nowoczesne. Jest już koncepcja budowy przedszkola w Łęgu. W czwartek była ona konsultowana z radnymi, sołtysem i przedstawicielami szkoły.

Prace związane z realizacją inwestycji dotyczącej budowy przedszkola w Łęgu nabierają tempa. W czwartek w Centrum Informacji Turystycznej Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski i architekt Wiesław Redzimski zaprezentowali koncepcję budowy obiektu.

Nowe przedszkole w Łęgu ma znajdować się przy ulicy Kościelnej. Wjazd do placówki będzie od tej właśnie ulicy. Na terenie przedszkola będzie kilka miejsc parkingowych, ale gmina rozważa jeszcze zakup fragmentu sąsiedniej działki, żeby zwiększyć ilość miejsca na postój aut.

Nowe przedszkole ma mieć pięć sal dydaktycznych. Każda z nich będzie miała swoje sanitariaty oraz zaplecze. Co ciekawe, sale będą miały duże okna, a wewnętrzne ściany będą w dużej części przeszkolne. W obiekcie zlokalizowane będę też dwa pomieszczenia do zajęć indywidualnych.

W przedszkolu nie ma kuchni. Dyrekcja szkoły z Łęga na jednym z pierwszych spotkań konsultacyjnych zasugerowała, żeby do placówki dowozić posiłki. W nowym obiekcie będzie więc jedynie pomieszczenie do przygotowania porcji i mycia naczyń.

Co ważne, koncepcja budynku zakłada późniejszą możliwość rozbudowania go o kolejny segment. Taki, w którym można w przyszłości zorganizować żłobek. Projektant zaproponował też zagospodarowanie terenu zaplecza przedszkola – plac zabaw i elementy małej architektury.