Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 r. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
 
Wersja Polska English Deutsch

Powstaje droga do Łukowa

Trwają prace związane z budową nowej drogi do Łukowa. Inwestorem jest Powiat Chojnicki, jednak samorząd gminny również dokłada się do tej inwestycji. – Udział Gminy Czersk w realizacji zadania stanowi 50 procent kosztów. W ubiegłym roku przekazaliśmy na ten cel na konto starostwa w Chojnicach kwotę 720 tys. zł – mówi Burmistrz Czerska – Przemysław Biesek-Talewski.

Początkowo asfalt miał zostać ułożony jedynie na części drogi pomiędzy Czerskiem i Łukowem. Burmistrz Czerska spotkał się jednak ze Starostą Chojnickim i udało się przekonać władze powiatu do wykonania od razu całego odcinka. Oba samorządy dołożą solidarnie pieniądze ze swoich budżetów.

Na tą inwestycję czekali mieszkańcy Łukowa, bo dzięki niej będą mogli dojeżdżać utwardzoną drogą do Czerska. O to starali się od wielu lat.

Sołtys Złotowa Zenon Konefka cieszy się, że poprawi się też komfort dojazdu dzieci do szkół, bo tą drogą jeździ szkolny autobus.

Roboty będą prowadzone na odcinku 2,6 km. – Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z masy bitumicznej ułożonej na szerokości 4 m, a co kilkaset metrów będą wykonane mijanki o szer. 1,5 m i dł. 25 m – informuje Edmund Krut Naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury.

Cała inwestycja ma kosztować ok. 1,8 mln zł i zakończyć się w lipcu tego roku.