Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Posadź drzewo dla swojego dziecka, niech razem rosną

Nadleśnictwo Czersk i Urząd Miejski zrealizują w Gminie akcje „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Rodzice dzieci urodzonych w 2019 roku wraz ze swoimi maluchami będą sadzili drzewka. Każde będzie miało swoją tabliczkę z imieniem dzieciaka i będzie rosło razem z nim.

Już dziś zapraszamy Was 12 października do Parku Borowiackiego w Czersku. Odbędzie się tam Dzień Rodziny. Zapraszamy na doroczne Święto Latawca oraz akcję „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Program, którego inicjatorem jest Nadleśnictwo Czersk, skierowany jest do rodzin, którym urodziły się w tym roku dzieci. Rodzic wraz ze swoim maluchem otrzymają sadzonkę i posadzą ją w wyznaczonym miejscu w Parku Borowiackim. Każde drzewko będzie miało swoją unikalną tabliczkę z imieniem malucha. Ma rosnąć razem z nim. Kto by nie chciał odwiedzać Parku ze swoją pociechą i patrzeć jak z roku na rok roślina pnie się w górę. Sadzonki przekazuje nam Nadleśnictwo Czersk.

Co ważne, akcja dla uczestników jest bezpłatna. Co więcej, 12 października zapraszamy Was na imprezę do parku i ciepłą zupę.

Miejsce, w którym drzewa będą rosły, jest już wyznaczone. W piątek przedstawiciele Nadleśnictwa: Ireneusz Bojanowski i Leszek Pultyn, dbająca o miejską zieleń Urszula Lipinska i dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych Maciej Janikowski wskazali lokalizację. Ustalili, że chłopcy będą sadzili klony, a dziewczynki brzozy.

Ze względów logistycznych, zgłoszenia chętnych przyjmujemy tylko do 26 września. Prosimy kierować je na maila promocja@czersk.pl.