Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
 
Wersja Polska English Deutsch

“Piękna i Bestia” w Rytlu

W czwartek, 5 września o godz. 18.00 odbyło się premierowe przedstawienie sztuki pt.: „Piękna i Bestia” w wykonaniu grupy teatralnej pn. „Siła w Nas” z Ośrodka Kultury w Rytlu.

Opiekunem grupy, autorką adaptacji, reżyserem oraz scenografem i kostiumologiem w jednej osobie jest Joanna Czerniejewska. Reżyserem dźwięku i światła jest Wiesław Galikowski.

Sztuka została przedstawiona przez młodych aktorów przepięknie. Brawurowo odegrali swoje role. Odzwierciedleniem tego były owacje na stojąco po zakończeniu spektaklu.

Wśród publiczności nie zabrakło znamienitych gości. Swoimi wrażeniami po premierze podzieliła się z publicznością Wiceburmistrz Czerska Bogumiła Ropińska. Poemat na cześć młodych adeptów sztuki teatralnej napisał lokalny poeta Pan Henryk Twardokus, który przekazał również na ręce tytułowej Pięknej – Belli pamiątkowy puchar. Podziękowania za trud przygotowań przedstawienia płynęły również z ust Sołtys Sołectwa Rytel Romanny Czułowskiej oraz Pani Haliny Majer z Klubu seniora „Jesienna Róża”. Również Dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu Małgorzata Kowalewska – Remisz podziękowała aktorom oraz reżyserom spektaklu za ich zaangażowanie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki i kwiaty.

Za pomoc w realizacji sztuki podziękowania należą się: Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytlu, Ośrodkowi Kultury w Czersku, Panu  Krzysztofowi Lica i pracownikom Zakładu Ślusarskiego Krzysztof Lica, Paniom: Annie Behrendt, Romannie Czułowskiej, Katarzynie Krawczyk – Pokrzywinskiej,  Łukaszowi Formella oraz wspaniałym cudownym babciom: Bogumile Nasierowskiej i Krystynie Dolot.

Mat. OK w Rytlu

Pliki do pobrania

Premiera Piękna i Bestia tekst
Tytuł: Premiera Piękna i Bestia tekst
Rozmiar: 13 KB