Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
 
Wersja Polska English Deutsch

Odjazdowy Bibliotekarz – zapraszamy

Ośrodek Kultury w Rytlu

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach,

Ośrodek Kultury w Czersku

oraz Nadleśnictwo Czersk

zapraszają na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem

Zamiast marnować czas –

zrób coś dla ziemi i zasadź las!

W tym roku bibliotekarze z Rytla jadą do Giełdonu. Wraz z nimi czytelnicy i miłośnicy bibliotek będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację między trzema placówkami bibliotecznymi, w Brusach, Czesku i Rytlu. Hasło tegorocznego rajdu związane jest z ubiegłoroczną nawałnicą jaka nawiedziła tereny, na których mieszkamy. 

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 roku. Zbiórka dla rowerzystów z Rytla przed siedzibą Ośrodka Kultury przy ul. Ks. A. Kowalkowskiego 11. Start o godz. 11.00. Do pokonania będzie trasa ok. 10 km. W Giełdonie na terenie przy jeziorze, udostępnionym przez nadleśnictwo Czersk, spotkamy się z uczestnikami Odjazdowego Bibliotekarza, którzy przyjadą z Brus i Czerska.

Tam dla uczestników przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in. konkursy i ciepły posiłek. Po odpoczynku około godz. 15.00 nastąpi wspólny powrót do Rytla. 

Chętni mogą się już zgłaszać, dołączając do wydarzenia poprzez zgłoszenie w bibliotece oraz w Ośrodku Kultury w Rytlu (tel.523985246).

Regulamin rajdu dostępny jest na stronie  www.okrytel.republika.pl  lub
w bibliotece Ośrodka Kultury.

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie wiosennego dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego zachęcamy do założenia czegoś pomarańczowego. W tym roku jednym z konkursów będzie wybór najbardziej pomarańczowego uczestnika brusko-czersko-rytelskiego rajdu.

Liczymy na dużą liczbę uczestników i odjazdowy przejazd!

REGULAMIN

Pliki do pobrania

REGULAMIN
Tytuł: REGULAMIN
Rozmiar: 18 KB