Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
 
Wersja Polska English Deutsch

O sukcesji, dziedziczeniu i przedsiębiorczości w Gminie Czersk

W środę w Centrum Informacji Turystycznej odbyła się konferencja zorganizowana przez Bank Spółdzielczy w Czersku wraz z Gminą Czersk. Zebrani na sali przedsiębiorcy mogli usłyszeć między innymi o sukcesji w firmie.

Konferencję otworzyła Prezes Banku Spółdzielczego w Czersku Katarzyna Światowa. Później krótki wykład o przedsiębiorczości w gminie miał Burmistrz Czerska. Przemysław Biesek-Talewski mówił o utworzeniu rady gospodarczej, planach miejscowych, które mają ułatwić rozwój naszych firm czy o planowanych zmianach w gminnych podatkach i ulgach dla przedsiębiorców.

Wiceprezes banku, Iwona Sabiniarz przedstawiła zebranym ofertę unijnych kredytów dla firm na preferencyjnych warunkach.

Ważnym punktem programu było szkolenie przeprowadzone przez prawnika Wojciecha Łągiewkę. Mówił on o sukcesji firmy, dziedziczeniu i spadku. Jego wykładu przedsiębiorcy z Gminy Czersk wysłuchali z dużym zainteresowaniem. Łągiewka zachęcał, żeby już teraz załatwić formalności związane z ewentualnym spadkiem w firmie. – Przecież nikt z nas nie jest nieśmiertelny. Trzeba zabezpieczyć się na każdą ewentualność – zaznaczał. Każdy z uczestników spotkania w najbliższym czasie otrzyma darmową godzinę konsultacji z prawnikiem. Łągiewka zobowiązał się do ponownego przyjazdu do Czerska. – Widzę, że jest tu sporo firm. Cieszę się też, że burmistrz powołał radę gospodarczą. Przyznam, że jeżdżę po wielu samorządach, ale nie spotykam się z takim rozwiązaniem. Warto chwalić takie inicjatywy – dodawał.