Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 r. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
 
Wersja Polska English Deutsch

O małych zadaniach i dużych inwestycjach. Zmiany na naszej krajówce

Burmistrz Przemysław Biesek-Talewski zaprosił do Czerska Zastępcę Dyrektora gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas roboczego spotkania panowie omówili bieżące utrzymanie drogi krajowej nr 22 oraz planowane inwestycje.

Przypominamy, że trwa właśnie opracowywanie projektu przebudowy DK 22 pomiędzy Czerskim i Czarną Wodą oraz Czerskiem i Chojnicami. Modernizacja ma dotyczyć nie tylko samej drogi. Wzdłuż niej będą wykonane też ścieżki rowerowe.

W piątek w Czersku burmistrz Przemysław Biesek-Talewski spotkał się Karolem Markowskim z gdańskiego oddziału GDDKiA. Panowie przeszli praktycznie całą drogę krajową w graniach Czerska. – Rozmawialiśmy o utrzymaniu odcinka od ulicy Polnej do Wicka Rogali. Ustaliliśmy, że GDDKiA zamontuje barierki ograniczające przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Drogowcy zabrukują też miejsca w pasie drogowym, gdzie nie przyjęła się zieleń – informuje Przemysław Biesek-Talewski. Gmina Czersk z kolei zadba o estetykę drogi krajowej nr 22 w granicach miasta. Zajmie się zielenią i nowymi nasadzeniami.

Burmistrz Czerska poruszył też temat skomunikowania Przedszkola Samorządowego nr 2 z krajówką. Drogowcy przymierzają się właśnie do wykonania nowego, bardziej bezpiecznego i wygodnego dla rodziców wjazdu na parking placówki. To nie jedyna zmiana w tym rejonie. Miasto pozyskało od prywatnych właścicieli grunt na skrzyżowaniu ulicy Chojnickiej ze Starego Urzędu. Pozwoli to na poszerzenie pasa drogowego tak, żeby samochody ciężarowe jadące z kierunku Chojnic, mogły skręcać w prawo.