Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
 
Wersja Polska English Deutsch

Nowe koncepcje rozbudowy szkoły w Rytlu i Ośrodka Kultury w Czersku

– Takie założenia bardzo nam odpowiadają – stwierdzili dyrektor SP w Rytlu i jej zastępcy podczas prezentacji założeń rozbudowy Szkoły Podstawowej w ich miejscowości. Również plan modernizacji Ośrodka Kultury w Czersku jest bardzo ciekawy.

W Urzędzie Miejskim w Czersku odbyło się spotkanie przedstawicieli gminy, projektanta oraz dyrekcji szkoły w Rytlu i szefowej Ośrodka Kultury w Czersku. Wiesław Redzimski prezentował koncepcje rozbudowy placówek w Rytlu i w Czersku. Są to nowe założenia związane z rozbudową istniejących obiektów.

Projektantowi udało się przygotować plan zwiększenia powierzchni szkoły w Rytlu bez zmniejszania jej dziedzińca. Wszystko to przede wszystkim za sprawą nadbudowy piętra oraz wykonania nowego łącznika z salą gimnastyczną. Ten będzie całym segmentem, spełniającym kilka funkcji szkolnych. W budynku ma funkcjonować też winda.

W sumie powierzchnia szkoły zwiększy się aż o 800 metrów kwadratowych.

Co bardzo ważne. Inwestycja ma kosztować w granicach 3 milionów złotych, a nie 8 czy 15 mln, jak to zakładano w poprzedniej kadencji. – Taki zakres i wartość kosztorysowa prac spowoduje, że realizacja tego zadania jest bardziej realna – zaznacza Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski. – Bardzo się nam podoba ta koncepcja. Znalazły się w niej wszystkie nasze założenia – mówi Maria Galińska, dyrektor szkoły.

Podobnego zdania była podczas prezentacji założeń modernizacji budynku przy ulicy Szkolnej w Czersku dyrektor ośrodka kultury Emilia Rekowska. Projektant wyrysował kompletnie nowe wejście do budynku czy przebudował ciągi komunikacyjne. Udało mu się znacznie powiększyć salę widowiskową. Nowy obiekt ma być przede wszystkim bardziej praktyczny i bez barier architektonicznych.