Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
 
Wersja Polska English Deutsch

Nowa infrastruktura turystyczna na Wdzie

67 tys. zł będzie kosztowała modernizacja przenoski kajakowej w Wojtalu. 85 procent z tej kwoty urząd pozyskał z dofinansowania unijnego. To początek inwestycji w tej części Gminy Czersk.

– Dla Naszej Gminy inwestycje w turystykę są bardzo ważne. Mamy wiele pięknych miejsc, które warto zagospodarować. Jestem przekonany, że takie działania spowodują, że w nasze strony będzie przyjeżdżało coraz więcej turystów – mówi burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

Przetarg na wykonanie prac wygrała Firma Union Invest Sp. z o.o. z Lipusza i to ona zaprojektuje i wybuduje nową infrastrukturę turystyczną dla kajakarzy na Wdzie, przy „starym młynie” w miejscowości Wojtal. 

Pojawi się pomost usprawniający wyciąganie kajaków oraz slip ze schodami terenowymi i rynną ułatwiający wodowanie kajaków. Ponadto wykonane będzie oznakowanie trasy spływu rzeką.

Całość uzupełni już istniejącą w tym miejscu infrastrukturę turystyczną, gdzie znajduje się miejsce odpoczynku.

Koszt zadania to 67 tys zł., w tym 85% środków pochodzić będzie z dofinansowania unijnego.

Warto dodać, że w trakcie przygotowania jest też zmiana organizacji ruchu na odcinku drogi Wojtal – Odry. Poprawi to bezpieczeństwo podczas przeprowadzania kajaków poprzez jezdnię. Ponadto niebawem ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na remont pobliskiego mostu drogowego na Wdzie.