Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
Wersja Polska English Deutsch

Nasi mieszkańcy wyróżnieni podczas gali Dokonania Roku 2018

Kilka nominacji i jedna nagroda główna – tak zakończyła się dla przedstawicieli gminy Czersk gala Dokonań Roku 2018. Najlepszą imprezą wybrano koncert Pokonaj Nawałnicę w Rytlu.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane za Dokonaniu Roku to w powiecie chojnickim już tradycja. W piątek odbyła się kolejna gala. Na niej jedne z głównych ról odgrywali mieszkańcy naszej gminy. W kategorii „Impreza Roku” jury uznało, że główna nagroda należy się organizatorom koncertu Pokonaj Nawałnicę w Rytlu. Statuetkę odebrał sołtys Łukasz Ossowski. Impreza odbyła się w sierpniu, rok po tragicznych wydarzeniach, które nawiedziły nasz region. Gwiazdą koncertu był zespół Dżem.

Przedstawiciele naszej gminy otrzymali jeszcze kilka nominacji. W kategorii „Kultura” wyróżniono Grzegorza Orlikowskiego i kabaret „Morowe Babki”. Grzegorz Orlikowski to młody reżyser, który stworzył sztukę teatralną „Wiktoria” – spektakl pokazujący problemy współczesnego świata. „Morowe Babki”, czyli kabaret złożony z przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku, od lat bawi ze sceny publiczność nie tylko w gminie Czersk, ale też w sąsiednich samorządach.

Jury doceniło także przedstawicieli gminy Czersk w kategorii „Sport”. Wyróżnienie otrzymał MUKS „Razem” Czersk. Stowarzyszenie prowadzone przez Jarosława Fidurskiego zajmuje się między innymi upowszechnianiem sportu wśród osób niepełnosprawnych.

Nagrodzonym i nominowanym serdecznie gratulujemy.

fot. materiały promocyjne sołectwa Rytel


This image requires an alt attribute.