Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
 
Wersja Polska English Deutsch

Nagroda Burmistrza Czerska Młyńskie Koło 2018 – charakterystyka Laureatów

W miniony piątek odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Burmistrza Czerska  za wybitne osiągnięcia i działania podjęte przez mieszkańców Gminy Czersk w roku 2018 na rzecz społeczności lokalnej.

Nagrodę Specjalną otrzymał Marek Jankowski Burmistrz Czerska w latach 1996 – 2014, za wkład wniesiony na rzecz rozwoju samorządu, zaangażowanie w budowę społeczności lokalnej.

 

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – DREWIN Sp. z o.o. – Marcin Bruski

W krótkim okresie czasu firma DREWIN Sp. z o.o. stała się jednym z liderów rynku w zakresie produkcji wyrobów z drewna. Oferuje zróżnicowane wzornictwo, estetykę wykonania i dobrą jakość w rozsądnej cenie. Firma posiada ustabilizowaną pozycję rynkową, dostarczając swoje produkty Klientom indywidualnym  i kontrahentom hurtowym w Polsce i za granicą. Stały wzrost odbiorców wymusza na firmie zwiększanie zatrudnienia oraz powiększenie bazy lokalowej – rozpoczęto rozbudowę zakładu o nową halę produkcyjną. Jednym słowem – prężny rozwój, aktywna i efektywna działalność firmy. Na szczególne podkreślenie zasługuje życzliwość i otwarte serce na zrozumienie potrzeb drugiego człowieka i wspieranie wielu cennych, społecznych inicjatyw na terenie gminy Czersk.

KULTURA:  Grzegorz Orlikowski.

Niezwykle poruszające emocje towarzyszyły publiczności już od pierwszych dialogów w sztuce teatralnej WIKTORIA.  Widowisko wyreżyserowane przez Grzegorza Orlikowskiego, zgromadziło łącznie ponad dwutysięczną publiczność, która nagrodziła wykonawców owacją na stojąco. Wyjątkowe zaangażowanie w działalność teatralną na rzecz gminy Czersk, wzbudziło sporo pozytywnych emocji. Oprawa sceniczna oraz profesjonalizm sprawił, iż  publiczność czuła się jak w profesjonalnym teatrze. Grzegorz Orlikowski przez wiele miesięcy, poświęcał swój czas i serce w przygotowania unikatowych kostiumów  i scenografii, realizując swą życiową pasję. Musicalowa opowieść science-fiction, ukazała zmagania z problemami świata współczesnego. „Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym; wspinamy się po szczeblach kariery zawodowej, ślepo goniąc za pieniądzem. Idąc po trupach do celu zatracamy swoje człowieczeństwo i niczym nie różnimy się od wygłodniałych wilków. „ – mówi Grzegorz Orlikowski. Wyreżyserowany przez niego spektakl łączy 4 sztuki: muzykę, taniec, wokal i teatr. Problemy, które napotykał nasz inicjator spektaklu, pojawiały się niemal na każdym kroku, a skład osobowy zmieniał się diametralnie nawet w trakcie końcowych prób – ostatnie widowisko odniosły wielki sukces!

SPORT I REKREACJA: Mirosław Moga

Pomysłodawca i inicjator sekcji rolkowo-hokejowej w Czersku, jednocześnie zawodnik drużyny ORŁY BOROWIAK CZERSK HOKEJ TEAM. Dwa razy w tygodniu, bezpłatnie przeprowadza treningi młodym zawodnikom. Dzięki pasji, oddaniu i zaangażowaniu pozyskał stroje, kontener, który służy jako szatnia, szafki i ławki. W okresie zimowym profesjonalnie  przygotowuje i dba o stan nawierzchni lodowiska  z którego mogą korzystać  mieszkańcy i gości naszej Gminy. Podziw budzi nie tylko inicjatywa, ale solidność wykonywania działań. Pan Mirosław nie jest pedagogiem, ani nauczycielem – jednak w szczególny sposób potrafi nawiązać relacje z zawodnikami, do których podchodzi z sercem, cierpliwością i życzliwością. „Ćwiczy, tłumaczy, angażuje, motywuje, wspiera, a także organizuje okolicznościowe spotkania wraz z zakupionymi upominkami dla dzieci. My, rodzice, bardzo wysoko oceniamy zaangażowanie Pana Mirosława. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za podjęcie trudu, bezinteresowne poświęcenie, za spełnianie misji na rzecz społeczności lokalnej i w końcu za możliwość odkrywania pasji przez młodych ludzi ”.

INICJATYWA SPOŁECZNA: Andrzej Sabiniarz

Swoim przykładem ukazuje nam, jak ważna jest determinacja w dążeniu do zamierzonego celu. Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, autor wielu tekstów, pasjonat wiedzy o Czersku i okolicach.
Literatura, pomimo ogromnej konkurencji, spowodowanej zdobyczami techniki, wciąż odgrywa ogromną rolę w życiu współczesnego człowieka, a przede wszystkim naszych mieszkańców.  Wydawca publikacji opartych na wiedzy historycznej, która posłuży wielu kolejnym pokoleniom w przyszłości. Celem, który osiągnął było także utrwalenie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II WŚ i po jej zakończeniu. Inicjator spotkań ukazujących sylwetki honorowych mieszkańców Czerska. Współpracuje z wieloma organizacjami, dążąc do rozpowszechniania i promowania naszego miasta.

NAUKA I EDUKACJA: prof. dr hab. Andrzej Kaleta

Profesor dr hab. Andrzej Kaleta wyróżnia się zaangażowaniem w działalność społeczną i ogromnym poświęceniem  dla mieszkańców swojego sołectwa i całej lokalnej społeczności. Podejmowanie naukowych i edukacyjnych przedsięwzięć jest wzorem godnym do naśladowania. Z jego inicjatywy przy Stowarzyszeniu Nasza Wieś Będźmierowice, powstał Uniwersytet Otwarty, która umożliwia poszerzenie wiedzy, ale przede wszystkim szeroko rozumianej integracji społecznej. Organizator wykładów w małym sołectwie, w których udział biorą znakomici wykładowcy z całej Polski, poruszając różnorodne tematy. Wiedza, bezinteresowne zaangażowanie, a także wydanie publikacji dot. społeczeństwa z terenów wiejskich, dedykowana mieszkańcom Będźmierowic, zasługuje na najwyższe uznanie.