Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
 
Wersja Polska English Deutsch

„Morze kreatywności” – uroczyste otwarcie FabLab Gdańsk Powered by Orange

„Morze kreatywności” – uroczyste otwarcie FabLab Gdańsk Powered by Orange

FabLab Gdańsk to wyjątkowe miejsce na mapie województwa pomorskiego, które łączy kreatywność i nowoczesne technologie. W pracowni, pod kierunkiem instruktorów, można stworzyć i nauczyć się praktycznie wszystkiego. W nowoczesnej i świetnie wyposażonej przestrzeni znalazło się miejsce na pracownię: prototypowni, elektroniki, druku 3D, cyfrowej obróbki drewna i salę z antresolą, czyli tzw. openspace.

Grupa młodzieży z Rytla w kwietniu br. gościła już w Gdańsku na warsztatach, podczas których budowała drukarkę 3D dla naszej Pracowni Orange Rytel. Instruktor Cyryl Sochacki poprowadził w naszej miejscowości kilka warsztatów. Współpraca układa nam się znakomicie, a niedawno otrzymaliśmy zaproszenie na uroczyste otwarcie FabLab Gdańsk Powered by Orange. Wyjazd był możliwy dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji Orange. Nasza delegacja znalazła się w prestiżowym gronie, na uroczystości byli m.in. Pan Piotr Kowalczyk, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych, Pan JeanFrançois Fallacher, Prezes Orange Polska, Pani Ewa Krupa, Prezes Zarządu Fundacji Orange, Pani Małgorzata Kowalewska, Koordynatorka programu Pracownie Orange i FabLab, Pani Łucja Kornaszewska-Antoniuk, Kierownik Działu Programów, Pan Cyryl Sochacki Prezes Stowarzyszenia FabLab Gdańsk i wielu innych.

Po oficjalnej części, nasza młodzież miała okazję zobaczyć nową kreatywną przestrzeń i nowoczesny sprzęt, który się tam znajduje. Wszystko ich zachwyciło i oczarowało. Już nie mogą się doczekać kolejnych warsztatów.

Jeżeli będziecie Państwo w Gdańsku, koniecznie odwiedźcie FabLab Gdańsk Powered by Orange, na ulicy Dolna Brama 8. Informacje o projektach i warsztatach znajdziecie na stronie www.FabLab.Gdansk.pl

Dziękujemy Fundacji Orange i FabLab Gdańsk Powered by Orange za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałej uroczystości, za wsparcie i opiekę, którą nas otaczacie.

mat. OK Rytel