Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Modernizacja ujęcia wody w Łęgu. Najlepszy sprzęt na rynku

Kończą się prace związane z przebudową ujęcia w Łęgu. Jakość wody w tej część Gminy Czersk już jest bardzo dobra. Co więcej, nowe ujęcie pozwoli zaopatrywać w wodę większą ilość mieszkańców, a to umożliwi modernizację kolejnych urządzeń, tym razem w Odrach.

Inwestycję w Łęgu realizował Zakładu Usług Komunalnych w Czersku. Wymiana i zakup nowych urządzeń kosztowała 280 tys. zł, a termomodernizacja obiektu 330 tys. zł. – Jeśli chodzi o układ technologiczny i ujęcie wody, to mamy tu najlepszy sprzęt, który teraz jest dostępny na rynku – mówi Dyrektor ZUK-u w Czersku Paweł Garbacki. Modernizacja wpłynęła nie tylko na poprawę ciśnienia w sieci, ale, przed wszystkim, na jakość wody. – Od czasu zamontowania nowych urządzeń badania wody wypadają bardzo dobrze. Nie ma też reklamacji od odbiorców – dodaje Garbacki.

Nowe ujęcie daje możliwość, żeby rozszerzyć grono odbiorców między innymi o Odry, Wieck i okolice. To z kolei pozwoli na wyłączenie urządzeń w Odrach i rozpoczęcie modernizacji ujęcia w tej wsi.