Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r. Imieniny: Anety, Lecha, Leona
 
Wersja Polska English Deutsch

Młyńskie Koła 2011

W piątkowy wieczór w Ośrodku Kultury w Czersku odbyła się doroczna gala Młyńskich Kół czyli noworoczne spotkanie Burmistrza Czerska z przedsiębiorcami i kierownikami jednostek organizacyjnych.  
W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt osób, a gospodarzami wieczoru – wraz z Burmistrzem Czerska – byli młodzi konferansjerzy: Natalia Bruska i Kamil Klunder, którzy z wdziękiem i młodzieńczą energią poprowadzili galę.
Spotkanie zainaugurował Burmistrz Marek Jankowski, który podsumował prace czerskiego samorządu w minionym roku. W swojej prezentacji Burmistrz Czerska najwięcej uwagi poświęcił zrealizowanym lub rozpoczętym inwestycjom gminnym, omówił też plany na rok 2012. Kilka chwil później – wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Ireneuszem Bojanowskim – wręczył nagrody „Młyńskie Koła 201”.
Przypomnijmy, iż „Młyńskie Koła” to symboliczne, czerskie nagrody za wybitne osiągnięcia i działania podejmowane na rzecz naszej lokalnej społeczności. Laury te przyznawane są przez Burmistrza Czerska corocznie już od 2006 r., tradycyjnie na początku nowego roku. Dodajmy, iż lista nagrodzonych osób trzymana jest w tajemnicy do ostatniej chwili.
Tak było i w tym roku, a laureaci nie kryli miłego zaskoczenia z przyznanego wyróżnienia. „Młyńskie Koła 2011” przyznano w siedmiu kategoriach. Po oficjalnej czesci spotkania przyszedł czas na tradycyjny, symboliczny toast oraz rozmowy przy dźwiękach dobrej muzyki ( w wykonaniu grupy Rafała Żywickiego). Nie zabrakło także czegoś dla "ciała" – na stołach pyszniły się wspaniałe smakołyki, przygotowane specjalnie na tę okazję przez Panie Gospodynie z KGW "Łężanki" oraz Stowarzyszenia "Nasza Wieś Będźmierowice".
A oto pełna lista laureatów, którym – serdecznie gratulujemy i dziękujemy!
 
NAGRODY BURMISTRZA CZERSKA
Nagrody Roku – „Młyńskie Koła” – CZERSK 2011
za osiągnięcia i działalność na rzecz społeczności Gminy Czersk – rok 2011


Osiągnięcia kulturalne: Hanna Fryca oraz Bożena Spica
za inscenizację wraz z zespołem sztuki „Igraszki z diabłem” jako wydarzenia dającego licznej publiczności radość i wzruszenia, ale także kształtującego autorytet edukacji i szkoły.
 
Edukacja, oświata i wychowanie:  Leszek Mroziński
za kreowanie form wsparcia osób niepełnosprawnych oraz za realizację inicjatywy rozbudowy Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku, umożliwiającej znaczną poprawę warunków edukacji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
 
Rzemiosło i usługi: Piotr Czapiewski
za kultywowanie stolarskich tradycji w rodzinie i w Czersku, za aktywny udział w organizacji szkoleń zawodowych podczas polsko – niemieckiej wymiany młodzieży oraz za zaangażowanie w realizację społecznych inicjatyw na rzecz mieszkańców i instytucji.
 
Działalność na rzecz rozwoju sportu:
Zbigniew Świerczyński

za hart, konsekwencję i osobisty przykład uprawiania sportu dla ducha oraz dla ciała, a także za liczne sukcesy promujące Czersk
Ośrodek Sportów Konnych „Calimero”
za organizację ogólnopolskich zawodów jeździeckich (we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego oraz powożenia zaprzęgami) skutecznie promujących walory naszej gminy.
 
Działalność promocyjna i organizacyjna w stowarzyszeniach i związkach:
Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Łężanki”
za promocję regionu i Gminy Czersk, realizowaną poprzez udział w imprezach na terenie województwa oraz za kreatywność w inicjowaniu przedsięwzięć, w tym za rejestrację potraw regionalnych.

Stowarzyszenie „Nasza Wieś Będźmierowice”
za inicjatywę i sprawną realizację projektu „Spotkanie po latach” oraz skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działalność, a także wzorową realizację własnych przedsięwzięć.
 
Wspieranie inicjatyw społecznych i kulturalnych przez przedsiębiorców Bank Spółdzielczy w Skórczu
za wielokrotne wspieranie inicjatyw kulturalnych i imprez organizowanych na terenie Gminy Czersk.
 
Rozwój przedsiębiorczości: ASMET Sp. z o.o.
za skuteczność gospodarczą, wysoką jakość produkcji i rozwój firmy, dającej mieszkańcom stabilne zatrudnienie oraz za promocję Czerska w kraju i poza jego granicami.
 
…FOTOGALERIA W BUDOWIE – ZAPRASZAMY ZA CHWILĘ….